American Horror Story 6.Sezon ile İlgili Beklentilerimiz | SoruYorum

American Horror Story’nin bir kaç gün sonra başlayacağı yeni sezonu ile ilgili düşüncelerimizi ve beklentilerimizi yazar arkadaşım Hafize Mutlu ile konuştuk. İyi okumalar dileriz. Görüşlerinizi yorum olarak bırakmayı unutmayın.

Buğrahan- American Horror Story’nin altıncı sezonu hakkında elimizde pek bir bilgi yok. Sence çıkan teasarlardan hareketle yeni sezon ne olabilir?

Hafize- Treasarlardan sadece bir tanesi yeni sezonla ilgili doğru bilgiyi veriyor biliyorsun ki. Ryan Murphy bu sezon için oldukça ketum davranıyor. Ama tüm tanıtımların ortak noktası soru işareti ve altı rakamı. Yani altı rakamı saldığımız gibi sadece altıncı sezon için değil daha farklı bir anlam ifade ediyor olabilir. Sen ne düşünüyorsun peki?

ahs-trailers-season-6

B- ‘6’ rakamından dolayı şeytanla ilgili bir şey olabilirmiş gibi geliyor bana. Satanizm de olabilir belki. Fakat içimde 5 senedir istediğim bir sezon teması var. Yatılı okul. Keşke olsa. Aslında Ryan çocukların olacağı bir sezon bizleri bekliyor darken hevesim iyice arttı… Jessica Lange’in yine olmayışı diziyi yine kötü yönde mi etkiler?

H-“Yine” demişsin ama ben geçen sezon için her ne kadar Jessica Lange’in yokluğunu hissetsem de “kötü” diyemiyorum. Elbette gözlerimiz onu arayacaktır ama artık alışmak da lazım, değil mi?

B- Bence olmayışı diziyi kötü etkiledi alışmak lazım ama yinede insan yapamıyor. Gözüm hep seni arıyor neredesin sen şarkısı şuan beynimde çalıyor … Evan Peters’ın Tate karakterini unutamadığını ve yeniden onu oynamak istediğini yaz başında söyledi. Sen tekrar Tate ve onun başka bir öyküsünü görmek ister miydin?

H-Tate karakteri bence Evan Peters’in AHS evreninde canlandırdığı en ilginç karakterlerden birisi. Bir diğeri de geçtiğimiz sezon izlediğimiz James March karakteri. Yani evet, sezona başarılı bir şekilde oturtulacaksa Tate’in hikayelerinden birisini görmeyi çok isterim. Sen istemez misin?

tate-ahs

B-Tate fanı değilim fakat o sezonun çok eksik bittiğine inanıyorum öyleki Murder House büyük bir soru işareti bırakarak final yaptı biliyorsun. Tate’in şeytani çocuğuna ne olacak? Sence bu sorunun cevabını bu sezon bulabilir miyiz?

H- AHS son birkaç sezondur diğer sezonlarıyla bağlantıya geçiyor. Geçtiğimiz sezon Murder House ile bağlantıya geçerken, ondan önceki sezon olan Freak Show’da Asylum ile bağlantıya geçmişti. Hatta geçtiğimiz sezon Coven’dan bir karakteri bile Hotel’de ağırlamıştık hatırlarsan. Bu sezon için de neden olmasın böyle bir şey? Şeytani çocuğun akıbetini hala bilmiyoruz, o yüzden her an her şey olabilir bence.

B- Lady Gaga, geçtiğimiz Hotel sezonunda cinselliği ile çok ön plandaydı. Bu sefer kendisini nasıl bir rolde görmek istersin?

H- Gaga geçtiğimiz sezon üzerine en yakışan kıyafeti giymişti. Ve bunda oldukça başarılı olduğunu da gördük. Açıkçası bundan sonra onu yine uç ama beklenmedik rollerde görmek isterim. Fakat bu ekstrem rol üzerine (hem diziden hem de müzik kariyerinden dolayı) o kadar fazla yapıştı ki, çıkarırken başarılı olur mu bilemiyorum. Sence Lady Gaga nasıl karşımıza çıkar bu sezon?

hotel-ahs

B- Lady Gaga’nın yine marjinal bir rolde göreceğimize eminim. Belki bu sefer bir evin sahibesi olarak görebiliriz. Öyle bir rol de çok yakışır. Hatta ve hatta yatılı okul müdüresi rolüne de cuk oturur. Gerçi o rolde hep Jessica’yı hayal ettim. Fakat kendisi artık yok… Yeni oyunculardan ne tür beklentilerin var, sence AHS’ye uyum sağlayabilirler mi?

H- Leslie Jordan ve Cuba Gooding Jr bu sezonun yeni yüzleri. Sezondan herhangi bir bilgi açıklanmadığı için rollerinin önemini de bilemiyoruz tabi. Leslie Jordan’ı dizilerden, Cuba Gooding Jr’ı ise daha çok filmlerden tanıyoruz. Fakat Cuba Gooding Jr AHS’nin kardeş dizisi American Crime Story’de O.J. Simpson ile oldukça başarılı bir performans gerdilemişti. İki dizinin de ortak oyuncu ve ekibi olduğunu biliyoruz, o yüzden bir uyumsuzluk beklemiyorum bu konuda.

B- Bu sezonun 10 bölüm olması sence neleri etkileyebilir?

H- AHS ilk sezon ve geçtiğimiz sezon dışında hep 13 bölümdü. Yani ilk ve son sezonlarda 12 bölüm olarak karşımıza çıktı. Şimdi 10 bölüm olması olayları daha hızlı izleyeceğimizden başka bir şeyi etkilemez bence. Tabii konu ile alakalı da olabilir bu 10 bölüm muhabbeti. Konuyu uzatmaya gerek yok ise neden 2-3 bölüm daha masrafa girsin ki yapımcılar?

american-horror-story-season-6-and-beyond-future-ideas-for-the-best-show-on-tv-five-seas-849550

B- 13 bölüm bana çok az geliyorken 10 ile ne yapacağım bilmiyorum. Gerçi dediğin gibi son sezon biraz daha kısa olsaydı konu çok dallanıp budaklanmazdı belki de. O zaman buradan şu müjdeyi de verelim. Yeni bir American Horror Story sezonu gelecek bahar aylarında başlayabilir. Artık Ryan’ın kafasında senede 2 sezon AHS çekmek var…Son olarak bu sezondan beklentilerin neler?

H- Sezonla ilgili ser verip sır vermedikleri için herhangi bir beklentiye de giremiyorum aslında. Kaldı ki yapımcıların amacı da bu olabilir. Son sezonlarda AHS beğeniyle izlenmesinin yanında ciddi eleştiriler de aldı biliyorsun ki. O yüzden izleyicide herhangi bir beklenti yaratmayıp sunulanın önyargısız değerlendirilmesini sağlayabilirler. Ben kararsızım o yüzden. Sen neler hissediyorsun bu sezon ile ilgili peki?

B- Bence mistik bir sezon bizi bekliyor hatta bazı TV yayın akışlarında altıncı sezonun adı ‘The Mist’ (Sis-Buğu) olarak da geçiyor. Umarım büyülerin, olağanüstü yaratık ve olayların cirit attığı bir sezon olur.

Peki ya siz? Sizlerin altıncı sezondan beklentileri neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Buğrahan Erbar

Önceki Yazı

Sakurako’nun Güzel Kemikleri | Sakurako-san no Ashimoto ni wa Shitai ga Umatteiru

Sonraki Yazı

DC’den Bir Dizi Daha : Black Lightning