, , , ,

Dizilerin Vazgeçilmez Soundtrack Tutkusu | Part 2

Geçtiğimiz ay  The Guardian sitesinin haberine göre İngiliz BBC Kanalı, LutherDoctor Who ve Wolf Hall‘ın müzik haklarını dünyaca ünlü müzik dağımtıcısı BMG‘ye sattığını açıklamasıyla kaleme aldığım Dizilerin Vazgeçilmez Soundtrack Tutkusu yazımızın ikinci bölümü ile sizlerleyiz.

HANNIBAL

005azceatw1elqqspsh57j31ak155qtdÖzel ajan olan Will Graham (Hugh Dancy), FBI ile birlikte bir seri katilin peşinde olan yetenekli bir suçlu profili çıkarma uzmanıdır. Graham’ın kendine özgü düşünme tarzı suçlularla ve seri katillerle empati kurma yeteneği vermiştir. Ancak yakalamaya çalıştığı son katilin zihni Will için bile oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ülkenin ileri gelen psikiyatrlarından biri olan Dr. Hannibal Lecter’dan (Mads Mikkelsen) yardım ister. Dahi doktorun uzmanlığıyla silahlanan Will ve Hannibal (katil olduğunu sadece izleyici bilmektedir) mükemmel bir ortaklık oluştururlar. Hatta ikilinin yakalayamayacağı bir katil olmadığı düşünülür. Ancak Will gerçeği öğrenince işler değişir.

Brian Reitzell imzası taşıyan SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

BREAKING BAD

71mhgiqzrkl-_sl1112_Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanmış ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar. “Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim.” şeklinde düşünen Walter White’ın bundan sonraki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

LUTHER

frontTehlikeli bir dedektif olan John Luther (Idris Elba), Londra Ağır Suçlar Birimi’ne bağlı çalışan, zekasına güvenen, ukala ve gerektiğinde şiddete başvuran bir adamdır. Kural tanımaz dedektifimiz, av ve avcı, zanlı ve mağdur arasında gidip gelirken iyi ile kötü arasındaki dengeyi kurmakta bazen zorlanır. Kimse melek değil ama şeytanın tarafında olmadığına da emin misin?

Paul Englishby imzası taşıyan ve dizinin başrol oyuncusu Idris Elba’nın katkıda bulunduğu SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

TREME

635836763869280395-1493330813_tremeTreme hoş geldiniz. Tüm acılara, sefalete ve zorluklara rağmen ayakta kalanların şehrine. Mutlu olmayı her zaman bilenlerin yerine. Bizim sırrımız ne mi? Elbette müziğimiz. Katrina Kasırgası tüm şehri alt üst etmiştir. Ve Treme insanları müziklerini susturmamış, hatta daha da canlandırmıştır. Birbirlerine destek olup kasırganın yarattığı tüm olumsuzlukları bertaraf etmeye odaklanmışlar ve elbette eğlenmeyi de unutmamışlardır.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

DOCTOR WHO

doctor-who-boDoctor Who (Türkçe anlamıyla Doktor Kim) BBC yapımı İngiliz bilim kurgu televizyon dizisi. Dizi; Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan insansı Dünya dışı yaratık olan Zaman Lordu‘nun maceralarını anlatmaktadır. Doktor, dışarıdan 1950’lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen TARDIS adındaki bilince sahip ve zamanda yolculuk edebilen bir uzay gemisi ile evreni araştırır. Doktor, yol arkadaşları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, sorunları çözer, yaratıklarla yüzleşir ve tarihe yapılan müdahalelere engel olur.

Murray Gold imzası taşıyan bu SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

DAWSON’S CREEK

1280x1280Dizi, Massachusetts eyaletinde yer alan Boston ile Providence şehirleri arasında kalan hayali bir kasabada geçmektedir. Kasabanın adı Capeside’dır ve aslında böyle bir yer yoktur, dizi için yaratılmıştır. Dizimizin adından da anlayabileceğiniz gibi ana karakterimiz Dawson (James Van Der Beek)  ve arkadaşları etrafında gelişen olaylarla şekillenmektedir.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

SHERLOCK

cd077468Modern bir Sherlock Holmes uyarlaması... Bu kez Sherlock (Benedict Cumberbatch) günümüz Londra’sında, günümüz şartlarında çözüyor davaları. Yanında yine Doktor Watson (Martin Freeman), en büyük düşmanı yine Moriarty. Adresi yine Baker Street... Değişen tek şey, cep telefonları, mesajlar, mailler, bloglar yani teknoloji. Ama Sherlock hala kendi tarzında ilerliyor.

David Arnold ve Michael Price imzası taşıyan sOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

ONE TREE HILL

ahr0cdovl2ltywdllmlozwfydc5jb20vv01hmi9uahvtyl9db250zw50l0z1bgxfuemvv01hl09jdda5lzewmdewos8ymda5mtaxm18xmdaxxzizlza5mzyyndg5ode2mc8wotm2mjq4otgxnjauanbnHer şey Dawson’s Creek ile başladı, The O.C. fırtınası ile devam etti ve 2000’in ilk 10 yılında Amerikalı gençlerin ergenlikten olgunluğa geçiş çağlarını konu alan diziler altın çağını yaşadı. Bu furyada iz bırakan yapımlardan biri de kuşkusuz One Tree Hill oldu. Kuzey Carolina’da küçük bir kasabada yaşayan ve Ravens isimli lise basketbol kulübünün oyuncu gençlerini konu alan dizi kısa zamanda geniş bir hayran kitlesi yarattı.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

DOWNTON ABBEY

downton-abbey-original-music-from-the-tv-series_1500Grantham Kontu Robert Crawley (Hugh Bonneville)’in malikanesinde ailesiyle ve çalışanlarıyla yaşadığı, mutlu ve huzurlu olduğunu düşündüğü bir hayatı vardır. Ama bu hayatlar, 15 Nisan 1912 itibariyle bir daha eskisi gibi olamayacak şekilde değişir.

Alfie Boe ve John Lunn imzası taşıyan SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

WOLF HALL

wolf-hall1520 İngiltere’si, bir felaketin eşiğinde. Eğer Kral erkek bir varisi olmadan ölürse, ülke iç savaşla yerle bir olacak. VIII. Henry (Damian Lewis) yirmi yıllık evliliğini bitirmek ve Anne Boleyn (Claire Foy) ile evlenmek istemekte. Papa ve Avrupa’nın çoğu ülkesi ise buna karşı. Böyle bir karmaşanın içine Thomas Cromwell (Mark Rylance) isimli ilginç bir adam adım atıyor.

Thomas Cromwell orijinal, çekici, hem idealist hem fırsatçı, bastırılamaz bir hırsı olan, insanları okumada usta bir adam. Ama VIII. Henry ruh hali sürekli değişen bir kral: bazen gayet yumuşak, bazense bir katil. Cromwell kralın rakiplerini saf dışı bırakmasına yardım edecek elbette, ama bu zaferinin ödülü ne olacak?

Debbie Wiseman imzası taşıyan SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

Yazımızın üçüncü ve son bölümü ile görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

Lady Gaga'nın küçük canavarı, tiyatro delisi, yazar, izler, okur. Boşvermiş sıradan biri...

Bir Cevap Yazın

Loading…

Muhteşem Beyinler | 1. Bölüm

The Flash’den Fragman Geldi!!