, , , ,

Dizilerin Vazgeçilmez Soundtrack Tutkusu | Part 3

Geçtiğimiz haftalarda başladığımız Dizilerin Vazgeçilmez Soundtrack Tutkusu yazı dizimizde Part 1 ve Part 2‘nin ardından 3. ve son bölüm ile karşınızdayız. Bu yazımız da da yine 10 dizinin tanıtımı ve soundtrack albümünü dinleyebileceğiniz Spotify uygulamasını sunacağız.

BOARDWALK EMPIRE

boardwalk_empire_volume_1

Boardwalk Empire, 1920-1933 yılları arasında ABD’de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu “İçki Yasağı Yasası” döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

TRUE BLOOD

trublood2_1

Dizide ABD’nin güneyinde, Louisiana eyaletinde bulunan Bon Temps isimli küçük (kurgusal) bir kasabada vampirler ve insanların birlikte yaşamaya başlaması, aralarındaki etkileşim konu edilmektedir. Dizinin baş kahramanları Sookie Stackhouse (Anna Paquin) isimli telepatik (insanların düşüncelerini okuyabilen) bir garson kız ile aşık olduğu Bill Compton (Stephen Moyer) isimli bir vampirin başından geçen olaylar anlatılmaktadır.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

 

THE O.C.

117985933

Alt kesim çevrede sorunlu bir gençlik yaşayan Ryan Atwood (Ben McKenzie), hayatı zaten çok zor değilmiş gibi bir de abisi yüzünden kendisini bir araba hırsızlığının içinde, sonrasında da karakolda buluverir. Abisi kendisini hapiste bulsa da reşit olmayışı sağolsun, Ryan kendisini kurtarır. Ama işin sonucunda kendisini evinin kapısında bulur, çünkü ailesi onu bir nevi reddeder. Ne yapacağını bilemez bir durumdayken de başına talih kuşu konar, davasını yürüten kamu avukatı Sandy Cohen (Peter Gallagher) kendisine sahip çıkarak evine götürür. (konunun devamı için buraya tıklayınız.)

The O.C.’nin geniş müzik arşivi haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

QUEER AS FOLK

2534374303065131

Queer as Folk, Showtime kanalında yayınlanan beş gey, bir lezbiyen çiftin Pennsylvania eyaletinde bulunan Pittsburgh şehrindeki hayatları ekrana getirildiği bir televizyon dizisidir. Serinin tamamında Pittsburgh’da yaşayan 5 eşcinsel erkek; Brian (Gale Harold), Justin (Randy Harrison), Michael (Hal Sparks), Emmett (Peter Paige), Ted (Scott Lowell)’in trajik, komik, duygusal hayatları anlatılmaktadır.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

LOST

lost

Sidney, Avustralya‘dan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri‘ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik‘te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir. Her bölüm tipik olarak adada geçen ana hikâyenin yanı sıra, karakterlerden birinin hayatından ikinci bir hikâyeye sahiptir.

Dizi hakkındaki geniş bilgiye ulaşabileceğiniz birdizihaber arşivi karşınızda. 

Michael Giacchino imzası taşıyan SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

FRIENDS

friends

Şeker mi şeker altı karakter, muhteşem arkadaşlıklar, gülümsetme garantili bir hikaye… İşte size çevirip çevirip izlenesi bir komedi. Arkadaşınıza güzel bir bağımlılık kazandırmak istiyorsanız; izleyin, izlettirin. Hayatımıza anlam kattığın için teşekkürler, Friends! (konunun devamı için buraya tıklayınız.)

Dizi hakkında geniş bilgiye ulaşabileceğiniz birdizihaber arşivi karşınızda.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

MAD MEN

mad_men_music_from_the_series_volume_1_bande_originale

Madison Avenue, New York‘taki kurgusal Sterling Cooper adlı reklam şirketinde yaşananları yansıtan dizi, 1960‘lar Amerikası’nda geçmektedir. Dizide üst düzey reklam şirketi yöneticisi Don Draper (Jon Hamm) ve hayatındaki insanlar konu edilmektedir.

Dizi hakkında geniş bilgiye ulaşabileceğiniz birdizihaber arşivi karşınızda.

Mad Men’nin geniş müzik arşivi haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

MERLIN

adventure_8

İngiliz yapımı bir dizi olan Merlin sihrin ve doğaüstü yaratıkların diyarı Camelot’ta ilerde önemli bir büyücü olacak Merlin’in gençlik yıllarını konu almaktadır. Kral Uther tarafından yönetilen Camelot Krallığı’nda büyü yapmanın yasak olduğu bir dönemde, doğaüstü yeteneklere sahip Merlin (Colin Morgan) adında genç bir adamın yolu ileride tahta geçecek Prens Arthur (Bradley James)’la kesişir. İki genç adamın rekabetle başlayan tanışıklıkları kısa sürede dostluğa dönüşür. Dizide belirtildiği kadarıyla hem Camelot, hem de diğer krallıkların kaderinde büyük rol oynayacaklardır.

Rob Lane imzası taşıyan SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

THE BLACKLIST

ost-the-blacklist-cerna-listina-lp

Raymond ‘Red’ Reddington (James Spader) FBI’ın en çok aranan suçlularından biridir, ayrıca eski bir hükümet ajanıdır. Reddington bir gün gayet soğukkanlı ve sebepsiz bir şekilde FBI karargahına teslim olur. FBI’a tüm azılı suçluların adının olduğu kara listeyi söyleme vaadinde bulunan Reddington suçluların yakalanmaları için de yardım teklif eder. Bu FBI’ın reddedemeyeceği bir tekliftir. Reddington’ın tek şartı ise sadece FBI ajanı Elizabeth Keen (Megan Boone) ile konuşmaktır.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

THE VAMPIRE DIARIES

cover_alta_0

Anne ve babasını bir kaza sonucu kaybeden Elena (Nina Dobrev) ve Jeremy Gilbert (Steven R. McQueen), teyzeleri Jenna (Sara Cannig) ile Mystic Falls isimli kasaba da normal bir şekilde hayatlarına devam ederken kasabaya gelen esrarengiz iki kardeşin onların hayatlarını değiştireceğini bilmiyorlardı. Vampir olan Stefan (Paul Wesley) ve Damon (Ian Somerhalder), sadece Elena ve Jeremy‘nin değil, onların yakın çevresindeki Caroline (Candice King), Matt (Zack Roerig), Bonnie (Kat Graham) ve Tyler’ın (Michael Trevino) da hayatlarının değişmesine sebep olacaktır.

Çeşitli Sanatçılar’ın eserlerinin yer aldığı SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız.

BONUS: PARAMPARÇA

muzik_11174295

Kavuşmaları kadar ayrılmaları da imkansız… Büyük, paramparça bir aşk hikayesi… Ayrı dünyalara ait olan iki insan, ne kavuşmaları ne de ayrılmaları mümkün… İki kaza ile yolları hiçbir zaman ayrılmayacak şekilde kesişen 6 kişi… Bambaşka hayallere ve hayatlara yürürken yolları birleşecek ve sonsuza kadar ayrılmaz bağlarla birbirine bağlanacaklar… Çok zor ekonomik şartlarda 14 yaşındaki kızı Hazal (Alina Boz)’ı yetiştirmeye çalışan Gülseren (Nurgül Yeşilçay), görümcesi Keriman (Nursel Köse) ile yaşamaktadır. Yaşadıkları küçük dünyayı zorlayacak hevesleri olan 14 yaşındaki kızıyla baş etmeye çalışırken hayatı bir anda tepetaklak olur. Genç kadın, kendisini yıllar önce terk eden kocası Özkan’la (Tolga Tekin) boşanma işlemlerini yürütürken, yağmurlu bir günde, travmatik bir olay sonucunda Cihan (Erkan Petekkaya) ile karşılaşır. Cihan’ın Dilara (Ebru Özkan Saban) adında bir eşi ve Ozan (Burak Tozkoparan) adında bir oğlu ve Cansu (Leyla Tanlar)  adında bir kızı vardır. İyi bir baba, cesur bir iş adamı, mutsuz bir erkektir. 15 yıl arayla gelen iki kaza ile, iki kadın bir erkek ve üç çocuğun hayatı ve kaderleri hiç beklemedikleri, üstüne üstlük aşılması mümkün olmayan bir şekilde sonsuza kadar birbirlerine bağlanacaktır. Ortadaki soru cevapsız, çözüm imkansızdır.

Ayşe Önder, Ümit Önder ve İntizar‘ın imzası taşıyan SOUNDTRACK albümünü satın almak için tıklayınız. 

Lady Gaga'nın küçük canavarı, tiyatro delisi, yazar, izler, okur. Boşvermiş sıradan biri...

Bir Cevap Yazın

Loading…

Harry Potter Serisinin Yıldızı Game of Thrones’ta Yer Almak İstiyor!

Animelerde Okul Festivalleri: Bunkasai