Westworld Çok Güçlü Bir Başlangıç Yaptı

HBO’nun uzun süredir beklenen yapımı Westworld pazar gecesi izleyici ile buluştu. 1973 tarihli Yul Brynner’ın rol aldığı kült film, bilim-kurgu/western karışımı “Westworld”ün dizi versiyonunun hayata geçti. Bu haberi sizlere 2014 yılında duyurmuştuk. Aradan geçen iki yılın ardından bolca haber ve görsel ile heyecanımız doruklara çıktı. İşte o heyecanı sonlandıran gün geçtiğimiz pazar gecesiydi.

Dizi yayınlandıktan sonra sosyal medyada büyük ses getirdi. İllegal izleyici olarak adlandırılan kesimin bu büyük ilgisi ile dizi pazartesi günü twitter’da global çapta en çok konuşulanlar listesine girdi. Bu rakamlardan sonra ise en çok merak edilen konu resmi rakamlar oldu.

Kablolu reytingleri bugün resmi olarak yayınlanacak. Ancak her zaman olduğu gibi tvbythenumbers rakama ulaştı. Westworld’ün pilot bölümü 3.3 milyon izleyici tarafından izledi. Bu rakam True Detective’den bu yana en çok izleyiciye ulaşılması anlamına geliyor. Yani seri gerçekten çok güçlü bir şekilde başladı.

Analistler bu rakamın ilerleyen bölümlerde düşeceğini öngörse de, tekrar izle hizmeti v.b. yollarla diziyi sonradan izleyen kitlenin de diğer bölümlerde ekran başına geleceğini ön görüyor.

Kısacası HBO’nun görkemli yeni dizisi çok güçlü bir başlangıç yaptı.

Westworld konusu ise; üstün teknoloji ile kurulmuş yapay bir park ve parka eski kovboy filmlerinde gördüğünüz hayatı yaşama şansı veren bir teknoloji. Park içerisindeki her şey yapay ve içerisinde yaşayan robotlar her gün küçük değişikliklerle aynı hayatı yaşayan vardıklar. Bunların içinde de modern insanlar geçmişi ziyaret edip eğlenebilmekte. Ancak yapay zekaların zincirleri kırması ile işler sarpa saracak ve geleceğin suç dünyası ile böylece tanışmış olacağız.

Dizi western ve bilim-kurgu hayranlarını uzun süre ekran başına kilitleyecek gibi. Şahsi fikrim ise tarzı sevenlerin kesinlikle diziyi izlemesi yönünde. Bu da ilk tanıtım videosu.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Sherlock Severlere Kötü Haber!!

Sonraki Yazı

FX’ten yeni bir dizi geliyor! |Snowfall