2016 Yılının En İyi Aktrisleri

Ve beni en çok zorlayan kategoriye geldik. “Yılın En İyi Aktrisleri”ni seçmek hiçte kolay olmadı. Listede beklenen isimlere sürpriz isimler eşlik etti  Buyrun sizi şöyle alalım.

Sayfa

SARAH PAULSON (American Horror Story / American Crime Story)

sarah-paulson-american-horror-story-american-crime-story

Bu listede olmaması imkansız bir isim Sarah Paulson‘la “2016’nın En İyi Aktrisleri” yazısının açılışını yapmamak olmazdı. Rol aldığı antoloji korku serisi “American Horror Story“nin, Hotel ve Roanoke isimli iki sezonunu başarıyla atlattıktan sonra ek olarak “American Crime Story: The People V. OJ Simpson“da canlandırdığı Marcie Clark rolüyle Emmy ödülünü kapan 1974 doğumlu Sarah Paulson bu yılın en iyi aktrislerinden.

VIOLA DAVIS (How to Get Away with Murder)

chi-viola-davis-teases-sexy-return-of-how-to-get-away-with-murder-20150130

Geçen sene olduğu gibi “How to Get Away With Murder“da oynadığı Annalise Keating adındaki başarılı avukatla bu sene de listeye girmeye hak kazandı.

WINONA RYDER (Stranger Things)

Stranger Things

Adını doğduğu kasabadan alan 45 yaşındaki Winona, Netflix‘in ilgi çeken yapımlarından biri olan “Stranger Things“teki rolüyle listemizde.

THANDIE NEWTON (Westworld)

westworld-image-thandie-newton

Vampir’le Görüşme” filmiyle yıldızı parlayan Newton bu sene HBO‘nun başarılı ve merak uyandıran yapımı “Westworld“de sergilediği harika performansıyla bu yılın en iyi aktrisleri içerisinde yer aldı.

LENA HEADEY (Game of Thrones)

game-of-thrones-lena-headey-smiling-face-photoshoot

Törenlerde hakkının yenildiğini düşündüğüm Lena Headey, dünya da büyük yankı uyandıran “Game Of Thrones” dizisinde canlandırdığı Cersei Lannister rolü ile listemizde.

SayfaSar

FELICITY HUFFMAN (American Crime)

140657_9316_full

Bu sene Altın Küre adaylığı kazanan bir zamanların umutsuz ev kadını Felicity Huffman, ABC’nin dram ve suçu harmanlayan “American Crime” dizisiyle listemizde.

RACHEL BLOOM (Crazy Ex-Girlfriend)

crazy-ex-girlfriend

Rebecca Bunch isimli hafif çatlak bir kadının işini ve evini bırakıp, gerçek aşkı bulmaya çalışmasını konu edinen “Crazy Ex-Girlfriend“in Rebecca’sını Rachel canlandırıyor ve bu sayede listede yer alıyor.

CLAIRE FOY (The Crown)

01-claire-foy-the-crown

Netflix yapımı tarihi drama dizisi “The Crown“da Kraliçe II. Elizabeth‘ine hayat veren Claire çizdiği güçlü imajla bu senenin en iyilerinden biri.

TATIANA MASLANY (Orphan Black)

orphan-black-sarah-manning

Orphan Black”te bir dolandırıcı olan Sarah Manning‘in kendisine tıpatıp benzeyen Beth Childs adındaki bir kadının intiharına tanık olması ile başlar. Bu kadın Sarah‘ın birkaç klonundan biridir. Beth‘in ölmesiyle Sarah onun kimliğini ve mesleğini (polis dedektifi) alır. Dizideki rolüyle Emmy ödülü kazanan Maslany’i listenin olmazsa olmazlarından.

MIREILLE ENOS (The Catch)

THE CATCH - "Pilot" - Alice Vaughan (Mireille Enos) is LA’s top private investigator - and the one woman you don’t want to mess with. But when her fiancé (Peter Krause) cons her out of millions and disappears, Alice goes on a private mission for payback. No matter where it leads or the secrets she must keep along the way, Alice will stop at nothing to catch her man. From the producers of “Scandal,” “Greys Anatomy” and “How to Get Away with Murder,” “The Catch” is a one-hour drama starring Mireille Enos, Peter Krause, Alimi Ballard, Jay Hayden, Jacky Ido, Rose Rollins, Elvy Yost and Sonya Walger. It is executive-produced by Shonda Rhimes, Betsy Beers, Allan Heinberg and Julie Anne Robinson. "The Catch" premieres Thursday, March 24, 2016 at 10pm ET/PT on the ABC Television Network. (ABC/Richard Cartwright) MIREILLE ENOS

Shonda Rhimes’ın yeni dizisi ”The Catch”, nişanlısı tarafından dolandırılan ve bildiklerine rağmen sevgilisinden bir türlü vazgeçemeyen Alice‘in oyunu bozmadan devam ettirmesini konu alıyor. Mireille Enos‘un rolünün hakkını vermesi bu listede yer almasını sağladı.

BONUS: SARAH JESSICA PARKER (Divorce)

divorce_still_3_embed

Frances hayatını yeniden değerlendirerek, evliliğini tekrar gözden geçirme kararı alır. Hayata yeni bir başlangıç yapmak istese de bunun sandığı kadar kolay olmadığını fark edecektir. Frances karakterine hayat veren ”Sex and the City”nin yıldızı Sarah Jessica Parker‘ı ”Divorce‘la listemize koymasaydık olmazdı.

BONUS: LADY GAGA (American Horror Story)

835ab1f64eedfca2_gaga

American Horror Story”nin 5. sezonu ”Hotel”de rol alan Lady Gaga, yapımcı Ryan Murphy‘nin ikna çabaları sonucu dizinin 6. sezonu ”Roanoke”ta da rol aldı. ”Hotel”de canlandırdığı Kontes karakteriyle Altın Küre Ödülü kazanan başarılı şarkıcı şimdilerde ”American Crime Story”nin 3. sezonu için düşünülüyor.

2016'da oyunculuğunu en çok beğendiğiniz aktrise aşağıdan oy verebilirsiniz.[2 oy kullanabilirsiniz]

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

[td_smart_list_end]

batuhan tozkoparan

Önceki Yazı

Netflix’ten Çocuklu Ailelere Alternatif Yılbaşı Planı

Sonraki Yazı

2016 Yılının En İyi Aktörleri