PAYLAŞ

Senenin en iyi dramalarını seçmek nedense bu yıl biraz daha zor oldu. Bu sene televizyona çok güzel yeni yapımlar gelmiş olsa da, eskiler arasında her geçen gün parlayanlar yerine giderek kan kaybedenler hakimdi. Buna rağmen, geleneklere uygun olarak yazımı üç parçaya böldüm. Final yapanlar – ki bunların arasında daha çok tek sezonluk dizileri göreceksiniz – , devam edenler ve yeniler.

Aşağıdaki listenin kişisel fikirlerden yola çıkarak hazırlandığını belirtmem lazım. Sizin de fikirlerinizi yorumlar kısmına bizlerle paylaşmanızı, en iyiler konusunda yazının sonundaki ankete katılmanızı bekliyoruz.

Geri
Sonraki

Sayfa

Kaybettiklerimizi geride bıraktığımıza göre, bir süredir bizlerle olmasına rağmen çizgisini bozmamayı başaran yapımlara bir göz atalım. Aşağıda dile getireceğim üç yapım için pek şikayet alacağımı sanmıyorum.

The Americans

americans0123151280jpg-c2d936_1280wEvet The Americans’ı bu listede görmeye alıştık. Her iki başrol oyuncusunun ekranlara ne kadar yakıştığını söylemekten de belki yorulduk. Ancak her geçen gün özellikle ülkemizdeki izleyici sayısını artırmayı hikayesinde yavaşlamayı kabul etmeyişine yorduğum dizi 2016’nın izlemekten keyif aldığımız devam hikayelerinin başında geliyordu.

House of Cards

582a31918a368-imageHadi itiraf edelim. Bu diziyi ya çok sevdik ya da izlemeyi bir türlü başaramadık. Buna rağmen House of Cards, televizyonun istikrar abidesi olarak yoluna devam ediyor. Ana karakterinin izleyici açısından oldukça tartışmaya açık kötülüğü dizinin sürükleyiciliğinin ana nedeni de olsa, ABD siyasi hayatına yakın bir bakış sunmayı başarması da global anlamda dizinin alkış almaya devam etmesinin temel nedeni. Türkiye’deki izleyicilerin bir kısmı diziyi merakından, bir kısmı kafalarındaki şeytan ABD imajını desteklediğinden, bir kısmı ise harika oyunculuklarından tercih ederken, aslında dizinin ana karakterinde herkesin kendine ait birşey bulduğu da gayet açık görülebiliyor.

Narcos

NARCOS S01E06 " Eplosivos"
NARCOS S01E06 ” Eplosivos”

Adını ilk defa Netflix’in ana dilde diziler projesi olarak duyduğumuz Narcos, bu listede yer alan yapımlar arasında belki de en popüleri. Adını duymayanı ortamlarda dışladıklarından emin olduğum dizi, Pablo Escobar’ın hayatını anlatıyor. Her ne kadar tarihi gerçekliklere uygunluk açısından farklı rivayetler olsa da yapımın kendi türü içerisinde şimdiden arşivlikler arasında yerini aldığı kesin. Üstelik yapım bu sene yayınlanan ikinci sezonunun ardından iki sezon için daha onay aldı.

Geri
Sonraki