,

2016 Yılının En İyi Karakterleri

Sayfa

1- Eleven / Stranger Things

stranger-things-eleven

Netflix’in, bizlere son hediyesi olan Stranger Things’in en önemli karakteriydi Eleven. Açıkçası uzaktan bakınca tıraşlı kafasıyla bir kız olduğu bile belli olmayan Eleven, çok önemli ve farklı bir karakter. Yaşadığı olayların etkisinden halen kurtulamamışken, sonrasında yaşadıkları da cabası oldu. Buna rağmen arkadaşları için kendisini feda edip, kasabaya musallat olan canavarı yok ederek aramızdan ayrıldı. Ardında ise, arkadaşlarının sevgisini ve bizlerden kazandığı takdiri bıraktı.

2- Miss Quill / Class

p04c03rk

Doctor Who spinoff’u olan Class’ın, daha ilk bölümüyle dikkatleri üzerine toplayan tek karakteri Miss Quill’di. Geldiği gezegende bir özgürlük savaşçısıyken yakalnıp düşmanları tarafından kafasına yerleştirilen yaratık sayesinde hür iradesini kaybeden ve köleleştirililen Quill zaten bunun zorluğuyla uğraşırken bir de tüm halkının yok olmasıyla Doktor tarafından kurtarılıp Dünya’ya getirelmiş, sonunda ölmeyi bile göze alıp özgürlüğünü kısıtlayan yaratıktan kurtulmak için bir yola girmişti.

3- Maeve Millay / Westworld

maeve-in-maintenance-westworld

Westworld’ün en dikkat çeken dizilerinden olmasının bir nedeni konusu ve kamera arkası ekibiyse, bir nedeni de karakterlerindeki başarısına bağlı diyebiliriz. Maeve bu karakterlerin başında geliyor. İkinci bölümden itibaren durdurulamayan gelişimi için bölüm sonuna doğru programından kaynaklandığını öğrensek de sezon boyunca öyle inandırıcı bir karakterdi ki eminim hepimiz onun bilinçlendiğine ve ipleri eline aldığına inanmıştık. İlk bölümde Dolores’in isyanın başında olacağını düşünürken Maeve’in kontrolünü kazanması izleyici için güzel bir ters köşeydi.

4- Raimy Sullivan / Frequency

161005-news-frequency-peyton-list

Raimy, sezonun güçlü karakterlerinden bir diğeri. Babası öldürüldükten sonra yıllarca babasının polis teşkilatına ve ailesine ihanet ettiği söylenerek büyüyen ve polis olan Raimy, eline babasını kurtarmak için bir şans geçince bunu kullanır ve babasını cinayete kurban gitmekten kurtarır. Ancak bu yaptığı hayatında köklü değişikliklere sebep olur. Örneğin; babasız büyümenin zorluğunu zaten deneyimlemiş olan Raimy’nin babasını kurtarması annesinin ölümüne sebep olmuştur. Annesi sayesinde tanıştığı hayatının aşkı artık onu hiç tanımamaktadır. Tüm bunları bir kenara bırakmayı başarıp kaybettiklerini tekrar kazanmak için bir savaşa başlaması, onun ne kadar dayanıklı ve güçlü bir karaktere sahip olduğunu gösterdi bizlere.

5- Jonathan Pine / The Night Manager

landscape-1456695062-10233477-low-res-the-night-manager

Hümanist, gizemli ve vatansever eski bir asker olan Jonathan’ın hoşlandığı kadının ölümü sonrasında intikam almak için Richard Roper’ın hayatına sızmaya çalışması, bu kadar hümanist bir karakterin zamanla intikam alabilmek için her türlü şeyi yapabilecek birine dönüşmesi ve Richard’ın güvenini kazanmak için her yolu denemeyi göze alması sonunda kendini farklı çıkmazların içinde bulmasına sebep bile oldu. Buna rağmen karşılaştığı her sorunu bir şekilde çözmeye çalışan karakterin azmi, onu listeye almamıza pay sağladı.

Sayfa

6- Diane Lockhart / The Good Wife

diane-lockhart-the-good-wife

Alicia’nın çalıştığı hukuk firmasının ortaklarından biri olan Diane, özgür düşünceli kadınların şampiyonudur. Çok güçlü bir iş kadını olmasının yanı sıra birçok konuda keskin görüşleri var. Muhafazakar bir balistik uzmanıyla birlikte olmasına rağmen kendi fikir ve ideolojisinden pek taviz vermeyişi onun sağlam karakterinin bir işaretiydi. Kariyeri söz konusu olduğunda alanının sayılı isimlerinden olan Diane zekası ve dava salonunda çevirdiği ufak oyunlarla da herkesi kendine hayran bırakmıştı.

7- Kevin Ball / Shameless

kavin-ball-shameless

Shameless’ın her bir karakteri birbirinden başarılı ve etkileyici olsa da bu sezon Kevin’in yeri biraz daha farklıydı. İki kadınla yaşayan Kevin bir yandan da çocuklarla ve mali sıkıntılarla ilgilendi. Ev erkeği bile oldu! Her şeye rağmen şartlara uyum sağlamayı başaran en iyi karakter de yine oydu.

8- Carol Peletier / The Walking Dead

carol-walking-dead-season-51

Şüphesiz The Walking Dead’te en fazla yol kat eden karakter Carol oldu. İlk sezonlarda kocasından korkan ezik Carol’la, şimdiki Carol arasında dağlar kadar fark var. Carol, yeri geldiğinde çok önemli ve bireysel kararlar alabilen bir karakter. Örneğin; hastalığın onlardan çıktığını düşündüğü iki kişiyi hiç tereddüt etmeden yakabilmesi gibi. Carol’ın değişimi bu sezon da devam etti. Yeri geldiğinde kurabiyeler yapan bir ev hanımı, yeri geldiğinde ise çok iyi bir savaşçı olduğunu bir kez daha ispatladı.

9- Lexa / The 100

the100

The 100’ın korkusuz savaşçısı Lexa hikayeye girişi, aldığı kararlar ve hayata bakış açısıyla izleyici için oldukça zorlayıcı ama sevmesi mümkün olmayan kişilerden biri haline gelmişti. Nitekim insan onun kararlarının ardında yatan motivasyonu kolaylıkla anlasa da aslında bu kararların vahşi sonuçları kaldırıp kaldıramayacağına dair kendiyle bir hesaplaşmaya girmeden de duramıyordu. Lexa sadece hikayeye katkıları, aşkı ve geleneklere karşı verdiği mücadeleyle değil, The 100’daki diğer karakterler üzerinde bıraktığı izle de ölümünden sonra dahi konuşulmaya devam etti.

10- Ragnar Lothbrok / Vikings

Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel) prepared to lead his crew on their journey to the west.

Dört sezondur dizinin uzak ara en iyi karakteri olan Ragnar öyle bir karakter ki idam mahkumuyken kral oldu. Ragnar’ın sadece iyi bir asker olduğu için bu konuma geldiğini düşünenler çok yanılıyor. Ragnar tam bir kelime ustası. Sözleriyle karşısındakini ezebiliyor, olmayacak şeylere ikna edebiliyor. Bu yüzden en iyi karakterler listemizde kendine yer buldu.

Bu yıl dizilerde en beğendiğiniz karakterleri aşağıdan oy vererek destekleyebilirsiniz. [2 oy kullanabilirsiniz]

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Dc ve Marvel dizilerinin-filmlerinin hastası,tam bir Whovian ve Sherlocked,çok fazla dizi takip etmeye çalışan,kısaca meslek olarak dizi-film izleyip hobi olarak ders çalışan insanlardanım...

Bir Cevap Yazın

Loading…

Şeytan Marka Giyer | Supernatural Ara Sezon Finali | 12. Sezon 8. Bölüm “LOTUS”

İşler Kızışmaya Başlıyor | Sense8 S02 E00 – SoruYorum