,

2016 Yılının Hayal Kırıklıkları

Bazıları uzun aradan sonra yeni bölümlerle geldi, bazıları yeni başladı ve bazıları da yeni sezonlarıyla 2016’da ekranlardaydı ama hepsinin bir ortak noktası vardı o da seyirciyi tatmin edememek. İşte bizi hayal kırıklığına uğratan diziler.

Sayfa

THE X-FILES (FOX)

2107_jvpk

Tüm zamanlardaki en iyi ve favori dizilerimizden bir olan The X-Files’ın geri dönüşü beklentilerimizi karşıladı mı? Hayır. Tabii biz bu kadar kötü olacağını beklemiyorduk. Ancak hikaye açısından kötü değil elbette. Bu bahar Fox tarafından yayınlanan altı bölümden biri (Mulder and Scally Meet the Were-monster) gerçekten çok iyiydi, iki tanesi de (Founder’s Mutation – Home Again) yeterince eğlenceliydi. Bu üç bölüm Chris Carter tarafından yazıldı ve yönetildi ancak diğer bölümler ortalamanın epeyce altında kaldı. Buradan, “yaratıcılarının, dizinin 11. Sezon ile geri dönmesi için epeyce yardıma ihtiyaçları olacaktır” gibi bir sonuç çıkardık desek yerinde olur.

HEROES REBORN (NBC)

heros-reborn

Her ne kadar hayran kitlesini ve bizi, geri dönüşüyle mutlu etse de Heroes‘un devamı olan Reborn, bu sezonunda da diziyi iptale götüren hataları yapamaya devam ederek izleyiciyi mutlu ettiğinden çok hüsrana uğrattı. Son bölümünde akıllarda bir çok soru işareti bıraksa da bunlar diziye ikinci sezon kazandırmadı ve final yaptı.

 

WAYWARD PINES (FOX)

3b625e1cf2

Fox‘un ilk sezonuyla dikkatleri üzerine toplayan dizisi, ikinci sezonuyla televizyon dünyasının affedilmez günahlarından birini işledi: sıkıcılık. Yazın yayınlanan diziler içerisinde listeye alıp almama konusunda kararsız kaldığımız yapımlarla ilgili ne düşünüyorsanız belirtin ama biz en azından “Zoo” gibi yapımların “Wayward Pines” gibi sizi uyuklatacağını düşünmüyoruz.

 

VINYL (HBO)

vinyl-keyart

Mick Jagger, Martin Scorsese, Rich Cohen ve Terence Winter arasındaki işbirliğinde bizi hayal kırıklığına uğratan para eksikliği değildi ki birçok kişi dizinin bütçesinin az olmasından yakınıyordu. Bizce sorun para değil çünkü HBO‘nun bu diziyi yapabilmek için çok fazla para harcadığını biliyoruz. Bizi diziyi izlemekten alıkoyan ve hayal kırıklığına uğratan şey dizinin ilgi çekici bir hikayeden yoksun olmasıydı.

 

FEED THE BEAST (AMC)

feed-the-beast

Modern New York ve eski tarz organize suç dünyasını harmanlamak hiçbir zaman kolay olmayacaktı ve AMC draması olan dizi de bunu başaramadı. Fikri uygulayabilseydi ortaya muazzam bir iş çıkacağını düşündüğümüz dizi hayal kırıklıklarımızdan biri oldu.

Sayfa

THE FALL (BBC TWO)

o1qfbhavpqi-market_maxres

Bazen kaliteli dizilerde bile bir düşüş yaşanır. Tıpkı The Fall’un üçüncü sezonunda olduğu gibi. Müfettiş Stella Gilson’ın (Gillian Anderson), seri katil Paul Specter’ın (Jamie Dornan) peşinde geçirdiği mükemmel iki yılın ardından üçüncü sezon kimsenin sormaya ihtiyaç duymadığı bir soruya cevap vermeye çalıştı: “Katili yakaladıktan sonra neler olur?”. Bununla birlikte devam eden sezonda dizinin iyiden iyiye kötüleştiğini düşündüren birçok olayla karşılaştık. İlerleyen sezonlarda neler olur bilmiyoruz ancak dizinin acilen toparlamaya ihtiyacı olduğu muhakkak.

UnREAL (LIFETIME)

250933_originale_bg

İyi bir başlangıç yaparak beklentileri yükselten UnReal’ın ikinci sezonunda, yükselttiği beklentileri aynı hızla dibe vurdurmayı başarması gerçekten inanılmazdı. Sırf bu yüzden çok fazla izleyici kaybetti. Prodüktörlerin ve yazarların 3. sezonla diziyi geri getirebilmesi için çok çalışmaları gerekiyor. Ne kadar mümkün olur orasını bilemedim.

CRISES IN SIX SCENES (AMAZON)

maxresdefault

Amazon‘la anlaştıktan sonra bile bu projeye şüpheyle baktığını her fırsatta dile getiren Woody Allen‘ın altı bölümlük mini dizisi beklentileri pek karşılayamadı. Bize göre dizinin hayal kırıklığı olmasının nedeni dizinin Woody Allen tarafından yazılıp yönetilmesine rağmen altı doldurulamayan boş diyalogların istilasına uğraması ve dizinin hikayeyi işleyiş yönüyle diziden çok filme benziyor oluşu. Kısaca dizi, altı parçaya bölünmüş, yaklaşık üç saat süren uzun metrajlı bir film deneyimi sunmaktan öteye geçemiyor.

 

DAMIEN (A&E)

nycbupu
A&E, Lost‘un prodüktörlerinden Carl Cuse‘la, Bates Motel gibi ikonikleşmiş başka bir filmi televizyona uyarlarsa dizinin başarılı olabileceğini düşündü. Ancak Bates Motel‘i yükseltenin Vera Fermiga ve Freddie Highmore‘un performansları olduğunu gözden kaçırmış olmalılar. Bradley James ve içindeki Deccal’ın sönük kalan performansıyla, Damien başından beri ölüme mahkum bir diziydi. Bradley James‘in performansı ve alışılagelmiş hikaye işleyişi, diziyi hayal kırıklıklarımız arasına soktu.

 

GAME OF SILENCE (NBC)

game-of-silence

Herhalde listeye koymak istemediğimiz tek yapım buydu. Ülkemizin en çok ses getiren projelerinden biri olan Suskunlar‘dan uyarlanan dizi, bizim için en büyük hayal kırıklıklarından birisi oldu. Gerek hikayenin gidişatı gerekse oyuncuların performanslarından dolayı bir türlü Suskunlar‘daki tadı bulamadığımız yapım bizi biraz üzdü. Amerikan izleyicisini de etkileyemediği ortada olan dizi iptal edildi. Keşke Suskunlar kalitesinde olsaydı da sezonlarca izleyebilseydik dediğimiz dizi listemize adını yazdırmayı başardı.

2016'da sizi en çok hayal kırıklığına uğratan diziye aşağıdan oy verebilirsiniz. [2 oy kullanabilirsiniz]

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Lady Gaga'nın küçük canavarı, tiyatro delisi, yazar, izler, okur. Boşvermiş sıradan biri...

Bir Cevap Yazın

Loading…

2016 Yılının En İyi Aktörleri

2016 Yılının En İyi Final Yapmış Dizileri