, ,

Sherlock 4. Sezon: Bebek Watson Dizinin Dinamiğini Nasıl Değiştirecek?

İki yıllık uzun bir aradan sonra yeni yılın ilk gününde, 1 Ocak 2017’de ekranlara geri dönecek olan Sherlock‘un yeni sezonu hakkında dizinin John Watson‘ı Martin Freeman‘dan haberler aldık.*

Dizi her sezon olduğu gibi bu sezon da üç bölüm içerecek. Sezonun ilk bölümü The Six Thatchers adıyla yayınlanacak ve bu sezonun kötü adamı ise Culverton Smith olacak. Bu karakter, dizinin yapımcısı Steven Moffatt’ın daha önce yaptığı açıklamaya göre Sherlock’da bugüne kadar karşılaştığımız en karanlık ve şeytani karakter olacak.

EW: Bebek Watson yolda, öyle değil mi?

MF: Evet. Mary ve John’un ilişkileri bir adım daha ilerledi. Son bıraktığımızda Mary hamileydi ve bu sezon onlara katıldığımızda bir bebekle karşılaşacağız.

EW: Baba olmak John’u nasıl değiştirecek?

MF: Bu değişim, aynen gerçek hayatta olduğu gibi olacak sanırım. Bu çok büyük bir sorumluluk. Diziyi çok etkileyeceğini düşünmüyorum, sonuçta dizinin dinamiği çoğunlukla Sherlock ve John üzerine kurulu. Fakat bir yandan dizinin oldukça duygusal bir tarafı da var. İkisinin arkadaşlığı dizinin ana temasını oluşturuyor. Bebek John’u biraz değiştirecek elbette, ama diziyi tamamen şekillendirecek kadar değil.

EW: 4. sezonun daha karanlık olacağını duyduk. Bu tam olarak ne anlama geliyor?

MF: Sanırım John ve Mary’nin ebeveynliğinden ve bununla birlikte gelen kaçınılmaz sorumluluktan başlayacağız. Birkaç hafta önce komik gelen bir durumu şimdi daha ciddiye alıyor olabiliriz, çünkü artık birinin hayatından sorumluyuz. Bunun dışında birkaç farklı olayla ilgileniyor olacağız. Dizideki olaylar her zaman karanlık olmuştu. Bazıları çok korkunçtu ve insanlığın en kötü yönlerini görebiliyordunuz. Testere serisini izliyor gibi değil tabii ki, daha eğlenceli bir yönüyle çok zeki insanların yaptığı iğrenç olaylara tanıklık edebiliyordunuz. Bir insanın çocuğunun olması başka biriyle olan arkadaşlığını doğrudan etkilemese de bazı şeylerin eskisi gibi olmayacağı kesin. Çok da ayrıntıya girmek istemiyorum ama ufak değişiklikler bizi bekliyor.

EW: Toby Jones’un canlandırdığı Culverton Smith’in Moriarty ve Magnussen’den farkı ne olacak?

MF: Toby harika biri! Çok iyi bir oyuncu ve çok sevimli bir adam. Onunla aynı sette çalışmak mutluluk verici. Bu kadar tatlı bir insan olmasına rağmen kötü karakterleri başarıyla canlandırabiliyor. Bu karakter, Culverton Smith, bugüne kadar karşılaştığımız en kötü kalpli karakter olabilir. Magnussen ve Moriarty’den bile kötü. Sherlock ve John’un midelerini kaldıran ve tamamen etkisiz hale getirmek istedikleri biri. Onu yok etmek istiyorlar.

EW: Başka projelere yönelmek ve 5. sezona devam etmek arasında nasıl bir denge kuruyorsun?

MF: Aslında dizideki herkes bu dizinin ne kadar iyi bir ekip tarafından yazıldığının ve yapıldığının farkında. Eğer siz iyi yazılan, iyi yönetilen, iyi çekilen, iyi yorumlanan bir dizide rol alıyorsanız ve rol arkadaşınızla kimyanızın uyuştuğuna inanıyorsanız bu çok güzel, fakat bu her gün başınıza gelebilecek bir şey değil. Ama aynı zamanda başka işlerle de uğraşmak istiyoruz ve Tanrıya şükür hepimiz çok meşgulüz. Yapımcılarımız Steven Moffat ve Mark Gatiss çok yoğunlar. Herkes çok yoğun.

Bence bazı şeylerin bitme ihtimalinden korkmamalıyız. Beatles’ı bugün düşünebiliyor musunuz? Aman Tanrım. Bazı şeyler bitmeli. Her şeyin bir sonunun olması gerektiğini düşünüyorum.

*EW’nun yaptığı bu röportajın orijinaline bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Loading…

Muhteşem Beyinler | 2. Bölüm

Westworld 1. Sezon 10. Bölüm | Bir Dizi Haber Ekibi Final Söyleşisi