, ,

2017’de Kitaptan Uyarlanacak Diziler

Dizilerden daha çok sevdiğim bir şey varsa o da kitaplardır. Sizin için de öyle mi bilemiyorum ama diziye uyarlanacağını duyduğumda çok heyecanlandığım bu kitap listesini sizlerle paylaşmak istedim.

1- Thirteen Reasons Why – Jay Asher

Asher’ın 2007’de çok satanlar listesini alt üst eden kitabı, bu yıl Netflix‘de 13 bölümlük bir dizi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Hikaye, Hannah adında bir kızın Clay adında bir gence gizemli bir kutuda kasetler göndermesiyle start alacak. Ünlü şarkıcı Selena Gomez‘in yapımcılığını üstlendiği bu projenin baş rollerinde ise Dylan Minnette ve Katherine Langford‘un yer alacağı açıklandı.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.

2- The Handmaid’s Tale – Margaret Atwood

Atwood’un ödüllü romanı, Hulu’da 10 bölümlük bir dizi olarak yayınlanacak. Bu fütüristik roman, radikal bir grubun hükümeti devraldığı ve kadınların psikolojik baskı altına alınması için aşırı taktikler aşılayacağı bir dönemde geçiyor. Oyuncu kadrosunda Samira Wiley, Alexis Bledel, Elisabeth Moss gibi isimler barındıran dizi 26 Nisan‘da yayınlanacak.

3- A Series Of Unfortunate Events – Lemony Snicket

1999’da popüler bir çocuk dizisi olan ASOUE, Netflix‘le beraber ekranlara yeniden dönmeye hazırlanıyor. Violet, Klaus ve Sunny Baudelaire‘nin hayatlarını düzene sokma çabalarını izleyeceğimiz bu dizi, Ocak ayında ekranlara gelecek ve 8 bölümden oluşacak. Sevilen oyuncu Neil Patrick Harris‘in Count Olaf‘ı canlandıracağı bu dizinin fragmanı ise çoktan yayınlandı bile…

4- Anne of Green Gables – L. M. Montgomery

Klasik roman Anne of Green Gables‘dan uyarlanan ve Anne adını taşıyacak olan bu dizi 2017 İlkbaharında Netflix‘de görücüye çıkacak. Dizide, aslında erkek çocuk evlat edinmek isteyen bir aileye yanlışlıkla gönderilen Anne’in hayatı anlatılacak. Breaking Bad‘in yapımcılığını üstlenen Moira Walley-Beckett, bu projede dizi sorumluluğunu üstlendi.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.

5- American Gods – Neil Gaiman

Gaiman‘ın 2001 yılında çıkardığı çok satan romanından uyarlanan bu dizide Shadow isimli bir adamın sevgilisinin ve en yakın arkadaşının ölümlerinin arkasındaki sır perdesini aralama çabasını izleyeceğiz. Starz Network‘de yayınlanacak olan dizinin prömiyer SXSW Film Festivali‘nde yapılacak.

6- Big Little Lies – Liane Moriarty

Moriarty‘in 2014 yılında yayınlanan romanından uyarlanacak olan bu dizi, 19 Şubat‘ta HBO‘da start alacak. Dizi, aynı kasabada yaşayan üç kadının bir cinayet etrafında toplanışını konu alacak. Güçlü kadrosuyla da dikkat çeken dizinin baş rollerini Reese Witherspoon, Nicole Kidman ve Shailene Woodley paylaşacak.

7- Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit – John Douglas

Charlize Teron‘u ve House of Cards‘ın David Fincher‘ını bir araya getirecek bu proje Netflix‘de yayınlanmaya hazırlanıyor. Dizinin hikayesi, seri katillerle röportaj yaparak olayları çözmeye çalışan iki FBI ajanının etrafında şekillenecek. Uyarlamanın baş rolünde Jonathan Groff‘un yer alacağı açıklandı.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.

8- The Cormoran Strike Serisi – J. K. Rowling

The Cuckoo’s Calling adlı romanla başlayan bu seri bir BBC dizisi olarak uyarlandı. Özel dedektif Cormoran Strike‘ın ilginç davalar peşinde koşuşunu izleyeceğimiz dizide baş rolde Tom Burke‘ü göreceğiz.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.

.

9- The Midnight, Texas – Charlaine Harris

True Blood‘un yazarı Charlaine Harris‘in yeni romanından uyarlanacak olan dizi NBC‘de yayınlanacak. Baş kahramanımızın Francois Arnaud olduğu bu dizide, kahramanımızın Texas’ta küçük bir kasabada başına gelen doğaüstü olayları izleyeceğiz.

10- Sharp Objects – Gillian Flynn

Gone Girl‘ün yazarından bir uyarlama daha geliyor fakat bu kez beyaz perdeye değil, televizyon ekranlarına… 8 bölümlük bir HBO dizisi olan bu projede baş rolde Amy Adams‘ı izleyeceğiz. Adams’ın hayat vereceği Camille Preake, iki genç kızın kurban gittiği bir cinayet davasını çözmeye çalışacak.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

11- The Terror – Dan Simmons

AMC yapımı bir dizi olan The Terror, 10 bölümden oluşacak. Baş rolünde Jared Harris‘in oynayacağı açıklanan bu yapımda, HMS Erebus ve HMS Terror gemilerinin kaptanları tarafından terk edilişini ve geride kalanların hayatta kalma mücadelesini izleyeceğiz.

Bir Cevap Yazın

Loading…

74. Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

Birsen Albayrak-Gökhan Kuloğlu | Japonya’yla Aramızda Kültür Köprüsü Kurduk