,

Netflix’ten Kore Dizisi | Love Alarm

Netflix yayında olduğu ülkelerden orijinal içerik bulma işini ciddiyetle devam ettirirken, bir sonraki adresi Güney Kore oldu.

Güney Kore’nin popüler web-çizgiromanı Love Alarm, Netflix’te 12 bölümlük bir dizi olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Ünlü çizer Kye Young Chon tarafından yaratılan eser adı bilinmeyen bir yazılımcı tarafından piyasaya sürülen ve kullanıcının 10 m2 içerisinde kendisine romantik hisler besleyen biri olup olmadığını görmesini sağlayan bir uygulamanın toplum üzerindeki etkilerini konu alıyor.

2018 yılında ekranda olması beklenen dizinin yapımcılığı Jaemoon Lee tarafından yeni kurulan Hidden Sequence tarafından üstlenildi. Firma son dönemlerin bol ödüllü dizileri Signal ve An Incomplete Life ile ismini duyurmuştu.

Lee basına yaptığı açıklamada Love Alarm’ın duyguların canlılığı ve ifade edilişi üzerine bir dizi olmasını hedeflediklerini belirtti. Netflix’in uluslararası orijinal içeriğinin başında bulunan Erik Barmack ise kanalın Chon gibi harika bir hikaye anlatıcısı ve Lee gibi vizyoner bir yapımcıyla çalışmaktan onur duyduğunu belirtirken, birlikte çalışarak vahşi bir hayal dünyasına sahip olan hikayeyi dünya genelindeki 86 milyon Netflix kullanıcısı için kaliteli bir yapım haline getirme amacı taşıdıklarını ifade etti.

Love Alarm’ın Netflix’in yayında olduğu 190 ülkede de yayınlanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Loading…

HBO’dan yeni dizi | Big Little Lies

Amazon The Man in the High Castle’a 3. sezon onayı verdi