Ghost in the Shell Geri Dönüyor

İlk olarak manga sanatçısı Masamune Shirow tarafından tasarlanan ”Ghost in the Shell”, 2029 yılındaki bir polisiye öyküyü anlatmaktadır. İnsanların makineleşmeye başladıkları bir dönemde, onların beynine girmek ve bilgi çalmak çok daha kolay hale gelmiştir. Kukla Ustası adı verilen bir hacker üst düzey gizli bilgilere ulaşınca, devlet onu bulması ve ortadan kaldırması için gizli bir örgütü görevlendirir. Anime aslında makineler ve canlılar arasındaki farkları inceleyen, gelişen teknolojiyle ruhlarını kaybetmeye başlayan ve canlılıklarını sorgulayan karakterlerin hikâyesini anlatmaktadır.

Masamune Shirow’un yapımı 1989’dan bu yana çizgi roman, anime, roman, oyun ve sinema filmi dahil bir çok formatta yayınlandı. Son olarak 31 Mart 2017’de Hollywood filminin vizyona girmesiyle animenin popülaritesi tekrar artışa geçti.

Japon Animasyon Firması I.G. Production yeni ”Ghost in the Shell” animesi için çalışmalara başladığı açıkladı. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex serisinin olası bir üçüncü sezonu konuşulanlar arasında. Yönetmen koltuğunu ise Kenji Kamiyama ve Shinji Aramaki paylaşıyor.

batuhan tozkoparan

Önceki Yazı

Şeytanlarla Dansa Var Mısın? | Dance with Devils

Sonraki Yazı

Netflix’ten Kore Yapımı ”Man x Man”