Star Wars: Rebels 4. Sezon Fragmanı İncelemesi

İki hafta önce üçüncü sezonu finalini yapan Rebels, kısa bir bekleyişten sonra dördüncü sezon fragmanına kavuştu. Star Wars Celebrations etkinliği sırasında kendisi için panel düzenlenen dizinin dördüncü sezonu yapımcılara göre final sezonu olacak ve dizi bu sezonla filmlerde gerçekleşen olaylara bağlanacak. Gelgelelim yeni fragman, önümüzdeki sezon için bize derin ipuçları bırakmış olabilir.

Dave Filoni, sonunda seriye kurt eklemeyi başarmış gibi görünüyor.

Hepsinden önce, fragmanın başında Hera’nın Ghost ekibi hakkındaki konuşmasını duyuyor ve hafif hüzünleniyoruz. Ancak önceki sezonlardan kısa bir gösterimin ardından yeni sezona dair şaşırtıcı ve yeni bilgilerle karşılaşıyoruz. İlk gördüğümüz figür, bir kurt. Dizinin yönetmenliğini yapan ve “Star Wars: Clone Wars” ile “Avatar: The Last Airbender” çalışmalarıyla tanınan Dave Filoni’nin uzun zamandır bir kurt figürünü yapıma dahil etmek istediğini biliyoruz. Görünen o ki, Dave Filoni sonunda amacına ulaşmış ve biraz mistik bir arka plana sahip olduğu hissedilen bir kurt figürünü diziye sokmuş. Kurdun üstünde duran Ezra ve Sabine ikilisiyse anlaşılan yeni bir maceraya atılacak. Hatırlayacak olursanız, zaten üçüncü sezonun final bölümünde Ezra Sabine’den yardım istemiş ve bu sayede isyancıları Thrawn’ın elinden kurtarabilmişti. Görünen o ki Ezra bu borcunu ödemek için Sabine’e Mandalore mücadelesinde yardımcı olmaya gönüllü olmuş. Yine bu aşamada Mandalore’da devam eden iç savaş hakkında kısa bir not düşelim; Sabine hala Darksaber ve Mandalore’u emanet edeceği lideri arıyor gibi. Bu noktada karşımıza eski karakterlerden biri olan ve eski düşesin kız kardeşi Bo Katan çıkıyor.

Bo Katan geri döndü.

Zaten klon savaşlarının beşinci sezonunun sonunda Mandalore’da çıkan bir iç savaş halihazırda vardı. Bo Katan mücadelesine devam etmek için geri dönmüşe benziyor. Bu sezon karşımıza bir Bo Katan – Sabine arkadaşlığı çıkabilir.

Hera bu sefer bir X Wing kokpitinde.

İsyancılar ise sonunda Yavin’deki üslerine gelebilmiş gibi görünüyor. Açıkçası bu sahne oldukça ilgimi çekti çünkü bu sezonun son sezon olacağını göz önüne alırsak artık daha büyük olaylarla karşılaşacağımız aşikar. Kim bilir belki de Rogue One filminin karakterlerinden bazılarını görme şansı bile yakalarız? KSO-2 yi görmek beni mutlu ederdi açıkçası.

Bunun dışında dikkat çeken sahneler, yine pek çok savaş sahnesi ve içinde Hera’nın da bulunduğu bir X Wing saldırı ekibi. Ayrıca Thrawn bu sezon yine karşımıza çıkacağa ve isyancıları uğraştıracağa benziyor.

Herhangi bir aksilik yaşanmaması halinde, Rebels 2017 sonbaharında Disney XD ekranlarına geri dönecek. Ayrıca senaristler ve yapımcılar Star Wars panelinde, bu serinin final vermesinin ardından yeni animasyon projelerine açık olduklarını söylediler. Bu animasyon yapımının da “Eski Cumhuriyet” döneminde geçmesi bekleniyor.

Fragmanı şu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Aybars Arda

Önceki Yazı

Saul Goodman Geliyor Mu? | Better Call Saul 3. Sezon 1. Bölüm

Sonraki Yazı

Genius’ın Kamera Arkası Görüntüleri Yayınlandı