İki saatlik sezon finaline tam bir hafta kala, Supernatural’da artan temponun hızına zar zor yetişir haldeyiz. Gerçi bu kadar durağan geçen bir sezondan sonra, bu durumdan kimsenin şikayetçi olduğunu sanmıyorum.

Günlerdir Mary’e ulaşamayan Winchester kardeşler, bu gizemi çözmeye çalışırlarken avcı arkadaşları Eileen’in ölüm haberini aldılar. Eileen’in ölmeden önce yazdığı mektupla, baş şüphelinin İngiliz Harflerin Adamları olduğunu öğrendiler. Yani uzun lafın kısası, Winchesterlar Harflerin Adamları’nın gerçek yüzünü daha yeni görebildiler.

Bence bölümün en kötü taraflarından biri, benim şahsen çok sevdiğim Eileen karakterine alelade biriymiş gibi muamele yapılmasıydı. Eileen’in özellikle Sam’le arasında kurduğu bağ çok değerliydi, ölümü bu kadar sıradan olmamalıydı.

Bevell ve Ketch arasındaki rekabet, İngiliz Harflerin Adamları cephesinde de yakında işlerin karışacağını gösteriyor. Sam, Dean ve Toni sığınaktan ne zaman ve nasıl çıkacaklar bilmiyorum ama, çıktıklarında Ketch’in başının belaya gireceği kesin. Harflerin Adamları, şimdilik Mary’i elde ettiklerini düşünüyor olsalar da ben bir Winchester’ın o kadar kolay pes etmeyeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla Mary’in, oğullarını sığınaktan kurtarmak için mutlaka bir plan düşündüğünden eminim. Winchesterlar bu güçlüğün içinden nasıl sıyrılacaklar, izlemek için sabırsızlanıyorum.

Bunları bir kenara bırakırsak, bölümün en keyifli dakikaları ise şüphesiz Lucifer ve Crowley sahneleriydi. Bu eğlenceli anlar keşke izleyenlerin bir saniye bile olsa inanmadığı saçma kavga sahnesiyle sonuçlanmasaydı. Crowley’in ölmediğine ben yüzde yüz eminim, tek anlamadığım şey Lucifer’ın bu durumda neden bir tuhaflık fark edemediği. Sanıyorum oğluna kavuşma isteğiyle öyle yanıp tutuşuyordu ki, aceleden en önemli detayları bile atlayıverdi.

Crowley’in ölmediğini düşünmemde iki sebep var. İlk olarak, öldüğünde bıçaktan hiç bir şekilde ışık yayılmadı. Bu onu ele veren ilk ipucuydu. İkinci olarak da birden bire odanın içinde beliren fare detayı, göz ardı edilemeyecek kadar önemliydi. Bedeni sürüklenirken farenin arkasından gitmesi de teorimi güçlendirmeye yetti. Crowley’in hayatta kalabilmesinin tek bir açıklaması olduğunu düşünüyorum; Rowena. Geçtiğimiz bölümlerde, Crowley’in oğlu yüzünden araları biraz açılmış olsa da bence sezon başında verdiği sözü tuttu ve oğluna bir şekilde -büyük ihtimalle bir büyüyle- yardım etti.

Crowley’in Harflerin Adamları’yla çalıştığını görmek ise şaşırtıcıydı. Bununla beraber, Supernatural tarihinde ilk kez bir Cehennem Köpeği’nin bir insan tarafından kontrol edildiğini görmüş olduk.

Bölümün özellikle son dakikalarına doğru tansiyon iyice artmış olsa da, bütün bölüm Castiel ve Kelly’i görmememiz bölümün sevmediğim noktalarından biriydi. Yine de ortalamanın üstünde bir bölüm olduğunu düşünüyorum. Haftaya, büyük ihtimalle Lucifer’ın oğluyla tanışacağımız bir sezon finali izleyeceğiz. Şimdiden keyifli seyirler!