Netflix ilk Türkçe orijinal dizisini duyurdu!

Uluslararası içerik yatırımlarına devam eden dünyanın lider eğlence ağı Netflix, Türk yapımı ilk orijinal dizisini duyurdu. Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen aksiyon dolu bir kahramanlık hikâyesinin anlatılacağı 10 bölümlük dizinin hem senaryosu hem de yapımı Türkiye’de gerçekleştirilecek. Dizinin, dünya genelindeki Netflix üyelerine 2018 yılında sunulması bekleniyor.

Dizi, özel güçleri olduğunu keşfeden genç bir adama odaklanıyor. İstanbul’u yıkmakla tehdit eden karanlık güçler ortaya çıktığında bu genç, bir grup arkadaşıyla iş birliği yaparak kenti ve tüm insanlığı korumak üzere özel güçlerini kullanmak zorunda kalır. Dizi, İstanbul’un zengin kültürel tarihini keşfedecek ve seyirciyi bu sihirli şehirde sürükleyici bir yolculuğa çıkaracak.

Netflix adına dizinin yapımcılığını İstanbul merkezli O3 Medya üstleniyor. Baş yapımcı ise Onur Güvenatam. Dizi, hâlihazırda Netflix’te bulunan ve dünya genelindeki Netflix üyeleri arasında popüler olan Muhteşem Yüzyıl, Ezel ve Çalıkuşu gibi lisanslı dizileri de içeren geniş kapsamlı Türkçe içeriği daha da büyütecek.

Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack şunları ifade etti: “İlk Türkçe orijinal dizimizin yapımına başlayacağımızı teyit etmenin heyecanını yaşıyoruz. Genç, yeni ve heyecan verici bir şirket olan O3 Medya ile bu projede birlikte çalışacak olmaktan da son derece mutluyuz. Netflix’in bu müthiş Türk yapımı için mükemmel bir global platform sağlayacağına inanıyoruz. Bu yılın ilerleyen günlerinde sizlerle daha fazla ayrıntı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz“.

O3 Medya’nın Ortağı ve Yapımcı Onur Güvenatam ise şunları kaydetti: “Türkiye’deki ilk Netflix orijinal dizisinin yapımcılığını gerçekleştirmekten büyük onur duyuyoruz. Bu dizinin, pazarımız için bir kilometre taşı olacağından ve sadece Türk seyirciler arasında yankı uyandırmakla kalmayıp küresel çapta da başarı yakalayacağından eminiz.