Ekranlarda ikonik bir karakterin daha kendine yer bulmasına az kaldı. Sherlock ve Doctor Who gibi yapımların arkasındaki isimler Steven Moffat ile Mark Gatiss, yepyeni bir Dracula dizisi üzerine çalıştıklarını açıkladı. Variety’nin haberine göre ikili yapım için BBC ile görüşmelere başlamış durumda. Projenin henüz oldukça erken bir aşamasında olduğumuzu söyleyebiliriz. Gelen bilgilere göre Gatiss ve Moffat henüz senaryo yazımına başlamamış durumda. Hikayenin Sherlock’ta olduğu gibi günümüz Londra’sında geçmesi bekleniyor.

Bram Stoker’ın romanında ilk kez ismini duyduğumuz Dracula, Transilvanya’dan Londra’ya gelip yeni kurbanlarını arayan bir vampir. Sayısız projeye esin kaynağı olan karakterden uyarlanan aynı isimli son dizi, 2013-2014 yılları arasında başrolünde Jonathan Rhys Meyers’ın yer aldığı versiyonuydu.

Dördüncü sezonunun ardından sessizliğe bürünen Sherlock cephesinden yeni bölümler hakkında hala bir açıklama gelmedi. Ekip Sherlock’tan ümidi mi kesti acaba diye düşünmüyor değilim.