İzlemeye Doyamadığımız En İyi HBO Dizileri

HBO dizileri her dizi severin listesinde mutlaka yer alan dizilerdir. Peki nedir bu çılgınlık? HBO (Home Box Office) ABD’nin önde gelen, paralı televizyon kanal grubudur. Bu başarılı kanal hayatımıza birçok diziyi soktu ve bizi etkilemekten geri kalmadı. İşte karşınızda HBO’nun en iyi dizileri. Bazıları eski, bazıları yeni, bazıları bitmiş, bazıları ise hala devam etmek de olanlar. Hiçbir kıstasa göre sıralanmamıştır.

Not: Yazı sonunda sizin kararınızı belirlemek için bir anket hazırladık. Sizce en iyi 3 HBO dizi nedir? Oy kullanmayı unutmayın :)

True Detective (2014- )

Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Yaratıcısı Nic Pizzolatto olan ABD yapımı; dram, suç, gerilim dizisidir.

The Wire (2002-2008)

Amerika’nın Baltimore şehrinde geçen dizi; her sezon başka bir sorunu odağına alarak, birebir yaşanan olaylardan esinlenerek suçluların dünyasına farklı bir yerden bakıyor. Yaratıcısı David Simon (kendisi gerçek hayatta eski polis muhabiri) olan ABD yapımı; dram, suç, gerilim dizidir.

OZ (1997-2003)

Kısaca OZ denilen Oswald State Correctional Facility adlı bir Amerikan hapishanesinde geçen olayları anlatıyor. Yaratıcısı Tom Fontana olan ABD yapımı; dram dizisidir.

The Sopranos (1999-2007)

New Jersey’deki bir Amerikan-İtalyan mafya ailesinin babası olan Tony Soprano’nun ve Soprano Ailesi’nin diğer fertlerinin hayatlarından kesitler sunmaktadır. Yaratıcısı David Chase olan ABD yapımı; dram dizisidir.

The Night Of (2016 Mini Dizi)

New York’ta genç bir kızı öldürmekle suçlanan adamın başından geçen dramatik olayları anlatmaktadır. Yaratıcıları Steven Zailian ve Richard Price olan ABD yapımı; dram, polisiye dizisidir.

Game of Thrones (2011- )

Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar. George RR Martin’in aynı isimli kitap serisinden uyarlanan, yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss olan ABD yapımı; dram, fantastik dizidir.

Six Feet Under (2001-2005)

Cenaze evi işleten bir ailenin, babalarının ölümüyle birlikte değişen hayatlarının, tüm aile fertlerinin birbirlerini yeniden tanıyışlarının, hayata atılan farklı bakışların, yüzeysel ilişkilerin yavaş yavaş derinleştiği bir kara mizah hikayesi. Yaratıcısı Alan Ball olan ABD yapımı; dram, komedi dizisidir.

True Blood (2008-2014)

Vampirler yüzyıllardır yattıkları tabutlarından artık çıktılar. Japonların özel bir formül ile ürettikleri sentetik kan sayesinde insan kanına ihtiyaç duymadan yaşayan ve topluma karışan bu yaratıklar artık özgürler. Yaratıcısı Alan Ball olan ABD yapımı; dram, fantastik, romantik dizidir.

Silicon Valley (2014- )

1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinecek dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard vardır. Yaratıcıları John AltschulerMike Judge ve Dave Krinsky olan ABD yapımı; komedi dizisidir.

Veep (2012- )

Dünyanın en güçlü ofisinde, başına geleceklerden habersiz, neye uğradığını şaşıran ama yine de görevini yerine getirmeye çalışan Selina Meyer’ı bekleyen komik maceralar. Yaratıcısı Armando Iannucci olan ABD yapımı; komedi dizisidir.

Westworld (2016- )

Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Yaratıcıları Jonathan Nola ve Lisa Joy olan ABD yapımı; western, bilim-kurgu, gerilim dizisidir.

Girls (2012-2017)

20’li yaşlarının ortalarında bir grup kadının hayatına odaklanan, oldukça gerçekçi bir hikaye. Yaratıcısı aynı zamanda da dizinin baş rol oyuncusu Lena Dunham olan ABD yapımı; dram, komedi dizisidir.

The Leftovers (2014-2016)

Tom Perrotta’nın romanından uyarlanan dizi; hiçbir açıklaması olmadan, bir anda ortadan kaybolan insanların ardından, geride kalanların yaşadıklarını konu edecek. Yaratıcıları Damon Lindelof ve Tom Perrotta olan ABD yapımı; dram dizisidir.

Boardwalk Empire (2010-2014)

Belalı yaşam öyküsü ve Chicago sokaklarında yükselişi sinema filmlerine defalarca konu olan, organize ‘suçun babası’ Al Capone’nun altın çağı, bu sefer bir televizyon dizisinde seyircilerin karşısına çıkıyor. Yaratıcısı Terence Winter olan ABD yapımı; dram, tarihi, polisiye dizisidir.

Band of Brothers (2001 Mini Dizi)

Kardeşler Takımı, askerler arasındaki görev duygusu, dostluk, güveni son derece etkileyici sahnelerle sergileyen bir cesaret öyküsü. Yaratıcıları Steven Spielberg ve Tom Hanks olan ABD yapımı; savaş dizisidir.

The Newsroom (2012-2014)

Sivri dilli bir ana haber sunucusu olan Will McAvoy ve takım arkadaşlarının, haber merkezinin kamera arkasında yaşadıklarını anlatıyor. Yaratıcısı Aaron Sorkin olan ABD yapımı; dram dizisidir.

 Peki sizin favori HBO dizileriniz hangileri?

En iyi HBO dizileri Hangisi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

MeldaSarp

Önceki Yazı

True Detective’in 3. Sezon Başrolü Belli Oldu

Sonraki Yazı

Game of Thrones 7. Sezon 3. Bölüm İncelemesi | The Queen’s Justice