Valar Morghulis, Game of Thrones severler! Her ne kadar bu sıcaklarda inanması güç olsa da, kış beklediğinizden de çabuk gelecek. Dizi 16 Temmuz’da 7. sezonuyla geri dönmeden önce, yeni sezon hakkında internette dolaşan en popüler teorileri sizlerle paylaşmak istedim. Başlamadan evvel, yazıdaki hiçbir teorinin kesinleşmediğini ve yazının ufak da olsa spoilerlar içereceğini hatırlatmak istiyorum. Bakalım Westeros halkını bu yıl neler bekliyor…

 1. .
  Jon Snow, anne ve babası hakkındaki gerçeği çok yakında öğrenebilir!
  Geçen sezon R+L=J teorisinin doğru olduğunu öğrenmiştik. Bu demek oluyor ki, Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark gerçekten de Jon’un ebeveynleri. Peki Jon bunu ne zaman öğrenecek? Yeni sezon için yayınlanan bu fotoğrafta gördüğünüz üzere Jon, Winterfell’in mahzeninde. Acaba anne ve babası hakkındaki gerçeği öğrenmiş ve annesiyle yüzleşmek için oraya inmiş olabilir mi? Hatta bir diğer teoriye göre, babası Rhaegar’a ait gümüş bir arp, Lyanna’nın mezarının içinde bulunuyor. Belki de Jon bu arpın gizemini araştırırken gerçekle yüzleşecektir, kim bilir?
  .
 2. nymeria stark gif ile ilgili görsel sonucu
  Bildiğimiz kadarıyla Arya’nın ulukurdu Nymeria, Starkların hayatta kalan tek ulukurdu. Nymeria’yı en son Arya onu Riverlands’te serbest bıraktığında görmüştük. Bir fan sitesinin haberine göre, Maisie Williams (Arya) Kanada’da dizinin yeni sezonu için çekim yaparken bir kurtla görülmüş ve bu kurt, aynı Nymeria’ya benziyormuş. Genelde ulukurtların olduğu sahnelerin bir yeşil ekran tekniğiyle çekildiğini ve o gün bu tekniğin kullanıldığını da belirtmeliyim.
  .

 3. Dizinin kostüm tasarımcısı Michelle Clapton’un bu fotoğrafında, büyük bir spoiler saklı olabilir. Dizinin sıkı takipçilerinin gözünden kaçmayan bu detay açıkçası beni oldukça şaşırttı. Bu teoriye göre Clapton’un elinde tuttuğu bu kılıç, Arya’nın meşhur kılıcı Needle’ın ta kendisi. Bu demek oluyor ki, Arya ve Sansa sonunda kavuşmuş olabilirler!
  .

 4. Dizinin kamera arkası görüntülerinin yayınlandığı bir videoya ve paparazzilerin gizlice setten çektiği birkaç fotoğrafa dayanarak; Euron Greyjoy’un, Ellaria Sand, Tyene Sand ve Yara Greyjoy’u rehin olarak Cersei’ye teslim ettiğini söyleyebiliriz. Euron bu kadınları nasıl yakaladı, Theon tüm bunlar olurken neredeydi henüz bilemiyoruz ama Cersei’nin hiç birine, özellikle de kızını öldürdüğü için Ellaria’ya, pek merhamet göstereceğini sanmıyorum. Cersei’nin, Euron’un bu jestine nasıl karşılık vereceği ise merak konusu…
  .

 5. Robert Baratheon’un gayri meşru oğlu Gendry’i en son, 3. sezonda görmüştük. Gendry karakterine hayat veren Joe Dempsie’nin, dizinin çekildiği şehirde görülmesi ise bu karakterin yeni sezonda diziye geri döneceği teorisini doğrulamış oldu. İnternete düşen bir videoya göre Gendry’nin, Sir Davos Seaworth ve Tyrion’la yolları kesişecek.
  .
 6. littlefinger ile ilgili görsel sonucu
  Dizinin sıkı takipçilerine göre 7. sezon, Petyr Baelish için sonun başlangıcı olacak. Sansa’nın Littlefinger’ı öldürmek için birden fazla sebebi olsa da, asıl katilin Arya olacağı konuşuluyor. Bu teoriye göre, Arya Winterfell’e doğru ilerlerken yolda Littlefinger’la karşılaşacak ve onun ailesine yaptığı kötülükleri (babasının idam edilmesini sağlaması, ailesine karşı herkes doldurması, Sansa’yı Jon’dan uzaklaştırmaya çalışması gibi) öğrenecek. Bizim tanıdığımız Arya tüm bunlara karşın Littlefinger’ı asla affetmeyeceği için, onu öldürebileceği ihtimali üzerinde durabiliriz.