Narcos’da Nerede Kalmıştık?

Narcos’un merakla beklenen 3. sezonuna çok az bir zaman kaldı. 1 Eylül’de yayınlanacak olan Narcos , Escobar olmadan aynı heyecanını koruyabilecek mi göreceğiz. Bu sezon Cali Karteli’nin hikayesini izleyeceğimizi biliyorduk. Zaten sezon, Javier Peña’ya yöneltilen “Cali Karteli hakkında ne biliyorsunuz?” sorusuyla bitmişti.

Şunu biliyoruz ki Cali Karteli gerçekte Escobar’dan bile çok paraya ve güce sahip olmuş. Dizide de büyük rakipleri ortadan kalktığına göre kartelin en kudretli zamanlarını görmeye başlayacağız. Bu sezonun Escobar’ı konumundaki Gilberto Rodriguez Orejuela’nın sezon finalindeki sözlerini hatırlatmak isterim:

“Adam kaçırmaya, bomba patlatmaya ihtiyacımız yok. Biz bu işi alenen yapmayacağız. Ne olduğunu görmek için kafalarını çevirdiklerinde biz orada olmayacağız.” Yöntemlerinin Escobar’dan farklı olacağı kesin.

Bu sezon John Murphy’nin olmayacağını da biliyoruz. Peña bu sefer tek çalışacak gibi. Şunu söylemekte fayda var, gerçekte Peña, Escobar’ın ölümünden çok kısa bir süre sonra Kolombiya’dan ayrılıyor. Yani dizi bu noktada gerçeklerden oldukça sapmış gözüküyor. Bu kötü bir şey olmak zorunda değil. Birinci sezonda da buna benzer farklar vardı.

Narcos’un ilk iki sezonu Pablo Escobar’ın ve John Murphy’nin çevresinde gelişmişti. Artık olmadıkları için Narcos, bambaşka bir yola saptı. Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla dizinin, başarısından taviz vermeye hiç niyeti yok.

Buyrunuz, 3.Sezon fragmanı

https://youtu.be/Ory6b2EJ3Bk

Yağmur Mamati

Önceki Yazı

Kederli Ancak Bir O Kadar da Güzel 5 Anime

Sonraki Yazı

Sylvester Stallone This Is Us Kadrosuna Katıldı