The Sinner l İlk Bölümü İzledim Yorumluyorum

USA Network’un son dram, gerilim dizisi The Sinner’ı sizler için yorumladık.

The Sinner, son zamanlarda çıkan en popüler dizilerden bir tanesi. Alman yazar Petra Hammesfahr’ın aynı isimli kitabından uyarlanan dizi hem dram hem gerilim hem de suç yönüyle ön plana çıkıyor. Dizinin yapımcılığını Universal Cable Productions ile Iron Ocean Films birlikte üstleniyor.

Kimler Oynuyor?

Yaklaşık 15 yıl sonra televizyon ekranına geri dönen Jessica Biel, Cora Tanner karakterini canlandırıyor. Biel’e başrolde dedektif Harry Ambrose rolündeki Bill Pullman eşlik ediyor. Christopher Abbott (Cora’nın eşi), Enid Graham (Cora’nın annesi) ve Teri Wyble (Leah Belmont) dizinin diğer oyuncuları arasında.

Konusu Neymiş?

Daha önce belirttiğim gibi dizi Petra Hammesfahr’ın kitabından uyarlama. Genç bir annenin ailesiyle birlikte gittiği sahilde içine düştüğü nedensiz öfke, şiddet ve korku nedeniyle işlediği cinayet anlatılıyor. Hayatı boyunca doğruları aramaktan hiç vazgeçmeyen dedektif Harry ile Cora’nın yolları bu cinayetle kesişiyor. Peki son derece normal ve mutlu bir yaşamı olan Cora’nın bu cinayeti işleme sebebi ne? Ben romanı okumayan biri olarak bu sebepleri öğrenmek için sabırsızlanıyorum!

Ne Umdum Ne Buldum?

Dizinin ilk dakikaları bana biraz sıkıcı gelse de dakikalar geçtikçe dizinin içine girmeyi başarabildim. Daha heyecanlı daha dolu bir pilot bölüm beklerken daha basit ve daha sürükleyici bir pilot bölümle karşılaştım. Dizinin en büyük başarısı belki de bu basit anlatım tarzını henüz ilk bölümden izleyiciye sevdirebilmesi. Kimi dizinin sürekli heyecan barındırmasını severken, kimi diziyi sadeliğinden ötürü beğenebiliyoruz. Bu dizide kendini sadeliği için izletecekmiş gibi görünüyor.

Sosyal Medya Bu Dizi İçin Ne Diyor?

Gününün gelmesini büyük bir heyecanla bekleyenler, dizi hakkında teoride bulunanlar ve mutlaka izlemelisiniz şeklinde yorum yapanların sayısı oldukça fazla. Tabii Jessica Biel için izlemeye başlayanların sayısı da azımsanamayacak kadar çok. Zamanla sosyal medyada daha popüler hale geleceğinden şüphem yok keza şu an bile hatırı sayılır kadar yorum mevcut.

Kimler Bunu İzlemeli?

Daha sakin, sade bir anlatımı tercih eden ama aynı zamanda gizem ve sürükleyici yanı olan dizileri sevenler mutlaka izlemeli. Dizinin adından da anlaşılacağı üzere yine bir suç dramasıyla karşı karşıyayız bu nedenle suç draması izlemeyi sevenler de yerlerini ayırtabilir. Jessica Biel faktörü var ki; kendisinin hayranları oldukça fazla. Eğer kendisini seviyorsanız diziyi kaçırmayın derim.

Ben Beğendim Çünkü…

Dizideki sadeliği ve sürükleyiciliği sevdim. Dizinin sade anlatım tarzı, olayları basite indirgeyerek anlatmaya çalışması ama arka planda da gizemi ve heyecanı bırakmaması yani hepsinin bir arada verilmesi beni oldukça cezbetti. Sinematografi ve renklerin kullanımı da benim için oldukça önemli bir ayrıntı. Dizinin sinematografisi ve kullanılan hakim renkler oldukça güzel düşünülmüş. Cora’nın ailesiyle sahile gittiği anlarda bile denizin mavisinden, güneşin parlaklığından çok Cora’nın içinde bulunduğu ruh haline göre havanın kısmen kapalı olması ve renklerin solgun olması benim için çok güzel bir ayrıntıydı. Dizi bu şekilde devam ederse sadık bir izleyicisi olacağıma eminim.

Aynur Civit

Önceki Yazı

House M.D İzlemek İçin 10 Neden

Sonraki Yazı

Game of Thrones 7. Sezon 5. Bölüm İncelemesi | Eastwatch