Bu Yaz En Çok İzlenen 3 Türk Dizisi

Yaz sezonu Türk dizileri için oldukça bereketli zamanlardır ve bu dönemde dizilerin reyting alması çok önemlidir, böylece yeni sezonda hangi dizilerin devam edeceği ve hangi dizilerin ‘yaz dizisi’ olarak kalacağı belli olur.

Bu yaz, geçen yıllara göre dizi bakımından biraz zayıf bir yıl oldu zira çıkan diziler arasından izleyicinin dikkatini çeken ve kendini izleten fazla dizi yok. Fakat yine de bu yaz dizileri arasından ‘en çok izlenen üç’ü seçmek gerek.

3- Dolunay

Kiraz Mevsimi ile ünlenen Özge Gürel, Yıldızlar Şahidim gibi başarısız bir diziden sonra tam inişe geçerken Dolunay’la henüz oyunculuktan vazgeçmediğini çok iyi bir şekilde gösterdi. Gürel’in partneri olarak dizide Can Yaman’ı görüyoruz. Yaman, İnadına Aşk isimli diziyle oldukça popüler hale gelmiş fakat sonrasında yolunu tam olarak bulamamıştı. Dolunay dizisi bu iki bahtsız oyuncuyu bir araya getirerek onları zirveye taşıdı. Öyle ki; Dolunay bu yazın en çok izlenen üçüncü dizisi oldu.

2- Kalp Atışı

Kalp Atışı’nın ilk çıktığı zamanlarda aldığı ilgiye bakarak, Türkiye’nin Doktorlar gibi yapımlara olan açlığını anlamış olduk. Bünyesinde Öykü Karayel, Gökhan Alkan ve Ege Kökenli gibi oyuncular barındıran Kalp Atışı, aslında gerçekten de Doktorlar tadında bir dizi. Tek farkı dizideki tüm erkeklerin başrol karakterimiz Eylül’e aşık olması. Tam olarak kaç kişinin aşık olduğunu bilmiyorum, çünkü bir zaman sonra inanın saymayı bıraktım. Bunun haricinde aslında izleyiciyi diziye çeken şey, özellikle tanıtım videosunda fark ettiğimiz gibi Eylül’ün tam olarak televizyonda görmeye alışık olduğumuz gibi bir kadın olmaması. Dizide sert tavırları ve önüne geleni dövmesinin yanı sıra bir de oldukça çekici olan Eylül’ü ve eskiden Eylül’ün lise öğretmeni olan Ali Asaf’ın yakınlaşmalarını izliyoruz. Kalp Atışı oldukça sevilmiş olacak ki; bu yaz en çok izlenen ikinci dizi olmuş!

1- Şevkat Yerimdar

Film serisi oldukça popüler olan Şevkat Yerimdar, bu yaza damgasını vurdu. Film serisi zaten çok seviliyordu, Limon Yapım bu ilgiyi fark etmiş olmalı ki seyircinin de isteğiyle haklarını satın aldı. Filmdeki Pelin karakteri, dizide Esin olarak değiştirildi ve dizi hikayeyi en baştan fakat farklı bir kurguyla anlatmaya başladı. Türk halkının komedi dizilerini ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle Şevkat Yerimdar çokça sevilmiş olacak ki; bu yazın en çok izlenen dizisi olmuş.

Türk halkının en çok sevdiği üç yaz dizisi işte bu şekilde. Fakat bana sorarsanız, yeni dönemde devam etme potansiyeli olan iki dizi var; Şevkat Yerimdar ve Kalp Atışı. Dolunay’ın bu konuda başarı gösterebileceğini pek sanmıyorum.

Berfin Büyüktaş

Önceki Yazı

Stranger Things, 3. sezon onayı aldı!

Sonraki Yazı

The Defenders | İlk Bölümü İzledim Yorumluyorum