Bir Onur Ünlü Yapımı l Görünen Adam

Onur Ünlü’nün Youtube üzerinden yayınladığı Görünen Adam, biraz fantastik biraz bilim kurgu içeren bir internet dizisi. Onur Ünlü dediğimiz zaman aklımıza Leyla ile Mecnun’un gelmesi oldukça olağanken Görünen Adam’ın da Leyla ile Mecnun’daki o absürd anlatım tarzından payını aldığını söylememiz gerekir.

Başrol olarak Erkan Kolçak Köstendil’i izlerken yan rollerde ise Osman Sonant, Ece Dizdar, Hakan Bulut ve Betül Akdeniz’i izliyoruz.

Peki konusu neymiş?

Oldukça farklı bir dünya düşünün. Kimsenin birbirini görmediği ve zaten normal olanın bu olduğu bir dünya. Fakat ana karakterimiz Kurtuluş yaşadığı bir deneyim sonrası görünür olmaya başlar ve olaylar bunun etrafında şekillenir. İnsanların kendisini görebildiği Kurtuluş’un başına neler gelecek ve bununla nasıl başa çıkacaktır? Üstelik Kurtuluş’un tek sıkıntısı bu değildir, tehlikeli deneyler yapan ve bu deneylerin sonucunda kötü sonuçlar elde eden Eşref Şerif’e karşı da mücadele etmek durumundadır.

Bize neler vaad ediyor? 

‘’Evet burası dünya ama bizim dünyamız sizinkinden biraz farklı!’’ diyerek başlayan dizide aynaların içinden farklı mekanlara geçerken karşılaştığınız şey Kurtuluş’un ilginç dansı ve bağlaması! Bu dizide kötü karakterleri izlemek de oldukça zevkli çünkü her karakterin kendine has özellikleri diziyi izlenilir kılan etkenlerden. Her bölümü ortalama 20 dakika süren dizinin 10 bölümden oluşan bir mini dizi olması vakti sınırlı olan izleyiciler için bir avantaj. Fakat dizi fantastik ve bilim kurgu tarzının yanında absürd bir tarz içerdiği için de herkese hitap etmeyebilir. Eğer farklı bir dünya farklı bir senaryo izlemek ve bunu yerli bir yapımla yapmak istiyorsanız Görünen Adam oldukça ideal bir iş.

Dizinin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=gIkQkTNmChQ&t=4s

Aynur Civit

Önceki Yazı

Game Of Thrones alternatif sonlarla gelebilir!

Sonraki Yazı

True Detective | İnceleme