CBS’nin bu yılki en büyük sitcom hamlesi olarak değerlendirilen Young Sheldon, nihayet çok kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak. Chuck Lorre ve Steven Molaro tarafından yaratılan proje, The Big Bang Theory hayranlarının yıllardır gelmesini beklediği bir yapım.

Adından da anlaşılacağı gibi dizi, The Big Bang Theory’nin bir hayli ilginç dehası Sheldon Cooper’ın çocukluğunu konu ediniyor ve kahramanımızın 9 yaşında, ailesiyle Teksas’ın doğusunda yaşadığı sıradanmış gibi görünen sıra dışı hayatının üstündeki gizem perdesini aralıyor. The Big Bang Theory’de Sheldon Cooper karakterini canlandıran Jim Parsons, bu dizide de “anlatıcı” olarak sesiyle yer alacak. Parsons, aynı zamanda dizinin uygulayıcı yapımcısı ve senaryo taslağına katkılarda bulunmayı ihmal etmemiş.


Sheldon’ın 9 yaşındayken ilkokul dördüncü sınıfa geçmesini bekleyen ailesi okuldan eve gönderilen bir notla şoka uğrar! Minik Sheldon üstün zekalıdır ve yaşıtlarından o kadar ileri seviyededir ki, okul yönetimi genç dehanın ilkokul dördüncü sınıf yerine lise birinci sınıfa atlamasını uygun bulmuştur. Ne dersiniz, Sheldon arada çok fazla yaş farkı bulunan yeni sınıf arkadaşlarıyla anlaşabilecek mi?


Bu arada Sheldon Cooper’ın çocukluğunu oynamak için tam 3.700 çocuğun seçmelere başvurduğunu da ekleyelim. Ufak bir spor salonunu dolduracak kadar adayın arasından sıyrılıp rolü kapansa Iain Armitage oldu. Bu sevimli çocuk yıldızın Jim Parsons’u aratmayacağını umuyoruz. Young Sheldon’ın ilk bölümü 25 Eylül’de ekranlarda olacak.