The 100| 5. Sezon Hakkında

The 100’ın 5. sezonu, dizinin en heyecanla beklediğim sezonu oldu. Muhtemelen izleyicilerin çoğu için de öyledir. Bana kalırsa 4. sezon çok zayıf başlayıp gittikçe temposunu arttırdı ve hiç beklemeyen bir şekilde bitti. Zaman atlamasından dolayı dizi artık alıştığımızdan çok farklı olacak. En heyecan verici tarafı ise atlanan altı seneye dair görüntüler görecek olmamız.

Dizinin yaratıcısı Jason Rothenberg bu konu hakkında, “Eski görüntüler, sezonun büyük bir kısmı olacak. Altı yıl içinde oldukça havalı şeyler oldu ve bunun hakkında konuşmak istemiyorum” dedi. Geçmişteki olayları izleyip yaşananların karakterlerin gelişimine olan katkısını görmek çok keyifli olacak.

Ayrıca yeni sezon hakkına Rothenberg’in açıklamaları şöyle: “Dünya, artık yaşanabilir durumda. Radyasyon seviyesi düşük yani nefes alınabilir fakat yerlerin çoğu çorak durumda. Clarke’ın olduğu “Eden Bahçesi” hariç. Gelen gemide bir sürü insan var ve Eden Bahçesi’ni kendileri için istiyorlar fakat orası Clarke’ın evi ve paylaşmak istemeyecektir. Clarke ve Medi’nin yaşamları bu yüzden eskisi gibi olmayacak. Eden için yapılacak savaş bu sezonun beklenen tehtidi.”

Sezonun konusunun kabaca belli olmasına rağmen hala elimizde çok bilgi yok ki bu izleyiciyi daha çok heyecanlandırıyor. Acaba The 100, tekrara mı düştü derken o kadar güzel bir değişime gittiler ki yeni sezon için sabırsızlanıyorum.

Yağmur Mamati

Önceki Yazı

Denise Türkan, Orange Is The New Black Kadrosunda

Sonraki Yazı

Animelerde Samuray Hikayeleri