The Flash | 4.sezonda neler bekliyor?

Ekim ayının gelmesiyle birlikte birçok dizi yeni sezonlarıyla ekrana geri dönüyor. The CW’nin 8,1 IMDb puanlı dizisi The Flash da 10 Ekim’de dördüncü sezonuyla karşımıza gelecek. Yaz boyu öğrendiğimiz yeni sezonla ilgili bilgileri bu yazıda derledim.

İlk olarak beni üzen bir haberle başlıyorum. Üçüncü sezonda Julian Albert rolünde gördüğümüz Tom Felton dizinin düzenli kadrosundan çıkarıldı. Kendisi Danielle Panabaker’ın partneri olduğu için doğal olarak onun rolü olan Caitlin Snow karakterinin yaşadığı değişimden etkilendi, zaten bunu üçüncü sezonun finalinde hissetmiştik.

Bir başka oyuncu Keiynan Lonsdale ile devam edelim. Wally West –bilinen adıyla “Kid Flash”– rolündeki oyuncu dördüncü sezon çekimlerinin olduğu sıralarda uzun uzun Japonya’da tatil yaptı. Instagram hesabını küçük bir seyahatnameye çeviren oyuncuyu dizinin kaçıncı bölümünde görmeye başlayacağımız bilinmiyor ancak ilk bölümlerde görmeyeceğimiz kesin!

Sırada mavi gözlü dev var, Tom Cavanagh. Öncelikle oyuncu oynadığı Harrison Wells karakterinin değişik bir versiyonunun daha dördüncü sezonun ortalarında gözükeceğini belirtti. Bunun yanında Cavanagh bir de sezonun dördüncü bölümü için yönetmen koltuğuna oturdu. Cavanagh’ın yönettiği bu bölümün adı “Geceye Uzanan Yolculuk” olacak.

Dizinin yapımcılarından Todd Helbing’den öğrendiğimize göre bu sezonun beşinci bölümü tüm kadın karakterlerin bir araya toplanarak parti verdiği ve erkek karakterlerin gözükmediği bir bölüm olacak. Bu kızlar partisinde Arrow’dan tanıdığımız Felicity Smoak rolündeki Emily Bett Rickards da yer alacak. Beşinci bölümle ilgili Danielle Panabaker da ağustos ayının sonlarında Twitter hesabından bir yorum yazdı: “Beşinci bölümü tamamlamak için çok çalışıyoruz. Bence gerçekten bu bölümü çok seveceksiniz.”

Başrollerimizden olan Candice Patton da ipucu verenlerden geri kalmayarak bu sezon Caitlin – Iris ilişkisinin daha samimi olacağını aktardı.

Dizinin kadrosuna yeni eklenen oyuncularla devam edelim. Hartley Sawyer, “Elongated Man” rolüyle diziye katılırken; ünlü oyuncu Danny Trejo da bu sezon The Flash kadrosunda boy gösterecek.

Son olarak açıklanan bölüm isimleriyle bitiriyorum. Dördüncü sezonun ilk bölümü “The Flash Reborn” adını aldı. İkinci bölüm “Mixed Signals”, üçüncü bölüm ise “Luck Be A Lady” adıyla yayınlanacak. Kızlar partisi göreceğimiz beşinci bölüm ise “Girls Night Out” adıyla karşımıza gelecek.

İlayda Şensoy

Önceki Yazı

The Borgias | Dizi Önerileri

Sonraki Yazı

Ender’s Game’in Yaratıcısı ve Yazarından Yepyeni Bir Dizi Geliyor