Arrow’da nerede kalmıştık?

The CW’nin sevilen dizilerinden Arrow 12 Ekim’de altıncı sezonuyla geri dönecek. Beşinci sezonda neler yaşandığını ve yeni sezondan neler beklediğimi yazdım.

Öncelikle Arrow’un beşinci sezonunu özetlemem gerekirse yine aksiyonun zirvede olduğu dolu dolu bir sezondu. Star City’nin başkanlık koltuğunda oturan Oliver Queen bir yandan yeşil maskenin ardında bir yandan takım elbisenin içinde iki farklı karakteri idare etmeye çalışırken epey zorlandı. Hatta sezonun sonlarına doğru Başkan Oliver, kanunsuz Arrow’u yakalatma kararı vermişti.

Bu sezon çoğunlukla bir kötünün peşinde koşarken maceralara sürüklendi Arrow takımı. Yiğidi öldürüp hakkını yemeyelim, Prometheus sağlam iş çıkardı. Her seferinde Oliver’ı hassas noktalarından yakalayıp vurdu, zaman zaman ekran başında beni de delirttiği bir gerçek. Benim en çok şaşırdığım ve diziyi başka bir boyuta getiren olay ise Prometheus’un, Oliver’ın en güvendiği adamlarından biri olan Adrian Chase çıkmasıydı.

Beşinci sezonun finali bana kalırsa yapılan en iyi finallerden biriydi. Oliver’ın Slade Wilson’a yeniden güvenebilmesi akıl alır bir gelişme değilken olayların yeniden Lian Yu’ya taşınması da çok etkileyici bir durumdu.

Sezon finalinde neredeyse dizinin tüm kadrosunun adanın içinde patlamasıyla beraber yeni sezondan ne beklesem ne düşünsem bilemiyorum. Yeni sezonun yine çok hareketli çok aksiyonlu geçeceği kesin. Ancak işin içine Oliver’ın oğlu William’ın da girmesiyle beraber duygusallık seviyesi giderek arttı. Bir ara çok eleştiri alan Felicity – Oliver ilişkisi de kaldığı yerden devam edecek. Doğruyu söylemek gerekirse bu Star City’yi kurtarma işinin ucu bucağı yok, çok sevmeme rağmen artık dizinin final yapması gerektiğini düşünenlerdenim.

Uzun bir aradan sonra görmeye devam edeceğimiz Slade Wilson yeni sezonda yalnız olmayacak. Liam Hall, Slade’in oğlu rolüyle dizinin kadrosuna katıldı. Ayrıca yayılan haberlere göre bu yıl Colton Haynes‘ın oynadığı Roy Harper karakterini de yeniden dizide göreceğiz.

Altıncı sezondan açıklanan bölüm isimleri ise şöyle;

  • 1.bölüm: Fallout
  • 2.bölüm: Tribute
  • 3.bölüm: Next of Kin
  • 4.bölüm: Reversal
  • 5.bölüm: Deathstroke Returns
  • 6.bölüm: Promises Kept
  • 7.bölüm: Thanksgiving
  • 8.bölüm: Crisis on Earth-X

İlayda Şensoy

Önceki Yazı

Ekim Ayında Netflix’te Yayınlanacak Diziler | Takvim

Sonraki Yazı

Boxfilmizle.com Yabancı Dizi ve Film izleme Siteniz