ATV | Yeni Sezon Dizileri

ATV her yıl olduğu gibi yine “Dizi ATV’de izlenir” sloganıyla çok iddialı. Kanal bu sezon yayınladığı dizilerle istediği reytinglere henüz ulaşamadı.

Pazartesi-Kırgın Çiçekler

kırgın çiçekler ile ilgili görsel sonucu

Kanalın Pazartesi günleri, üçüncü sezonuyla devam eden Kırgın çiçekler’e emanet. Kadrosunda İpek Karapınar, Özgür Çevik, Gökçe Akyıldız,  Biran Damla Yılmaz, Hazar Motan, Çağla Irmak ve Aleyna Solaker gibi oyuncular bulunan dizi yetiştirme yurdunda yaşayan beş genç kızın başından geçen olayları konu alıyor. Bu sezona baktığımızda kızların üniversite çağına geldiğine şahit olduk ki bu gerçekten tam bir mucize. Ancak kızların başından eksik olmayan belalar tabi ki aynen devam ediyor. Dizinin izlenme oranlarıysa kötü denmeyecek düzeyde ve yüksek ihtimalle bu seneyi de final kararı almadan atlatır. Sezon sonundaysa bana göre mantıklı olan işin tadı kaçmadan, final yapmaları.

Salı-Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

eşkiya dünyaya hükümdar olmaz ile ilgili görsel sonucu

Gelelim, ATV’nin bu sezon yayınladığı diziler içinde fenomen olmuş tek dizisine; Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz. Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Tarık Ünlüoğlu ve Sabina Toziya’nın baş rollerinde yer aldığı dizinin kadrosuna bu sezon Olgun Şimşek de dahil oldu ve iyi ki de oldu. Bir mafya dizisi olmasına rağmen kadınların da oldukça ön planda olduğu dizinin bir diğer özelliğiyse dramanın yanında her bölüm minik detaylarla bezenmiş komedi unsurlarına sahip olması. Geçen sezon Star Tv’nin Anne dizisiyle bazı haftalar oldukça zorlanan dizinin karşısında bu sezon çok da dişli rakipler yok. Bu da dizinin izlenme oranlarına olumlu yönde katkı sağlıyor. Bu arada bu diziden söz etmişken Lütfiye karakterine hayat veren Yasemin Sakallıoğlu’ndan da bahsetmeden edemeyeceğim. Dizide çok ön planda olmasa da genç oyuncu İnstagram hesabında farklı karakterlere bürünerek videolar çekiyor ve kendi yazılarını paylaşıyor. Her biri birbirinden güzel olan paylaşımlara mutlaka göz atın derim.

Çarşamba-Seven Ne Yapmaz?

seven ne yapmaz ile ilgili görsel sonucu

Bu dizi için söylenecek çok şey yok aslında. Sanki biri çıkıp “Yaz dizisi yapalım ama Kış sezonunda yayınlayalım, seyirciyi şaşırtalım” demiş ve herkes de buna onay vermiş gibi. Reytinglerde istenileni veremeyen dizinin bu sonuçlarına sebeplerden biri bu durumken bir başka sebepse insanın içini acıtan oynayamama durumu. Seren Şirince ve Yusuf Çim arasında o hep istenen başrol kimyası tutmadı. Diğer oyuncuların da çok parlak olmadığını söylemeliyim. Ancak “Ne kadar ekmek, o kadar köfte” tabiri vardır ya, hikaye baştan aşağı fiyasko olunca, oyuncuların bu performansına da şaşırmamak gerek. Bu dizi başka bir kanalda yayınlansa çoktan iptal kararı alınmıştı. Ancak ATV, dizi iptalleri konusunda biraz daha dirayetli davranıyor. Bu sebeple dizinin en azından 13. bölümü görüp, öyle final yapacağını düşünüyorum.

Perşembe-Kanatsız Kuşlar

kanatsız kuşlar ile ilgili görsel sonucu

Başrollerinde Melis Tüzüngüç, İbrahim Ümit Kantarcılar, Deniz Bolışık, Fatih Al ve Ahmet Varlı’nın yer aldığı dizi, kanalın Yaz sezonunda yayına koyduğu bir projeydi. Ancak izlenme oranları iyi gelince devam kararı alındı. Çocuklarını evlendiği adamdan saklayan bir kadının hikayesinin anlatıldığı dizi, Kırgın çiçekler gibi bol dram soslu bir yapım ve ATV izleyicisi bu tip işleri seviyor. Mantık hatalarıyla dolu bir dizi olmasına rağmen karşısında çok güçlü rakipleri olmadığı için bir süre daha devam edeceğini düşünüyorum.

Cuma-Aşk ve Mavi

aşk ve mavi ile ilgili görsel sonucu

Biraz dram, biraz komedi, biraz da Emrah. Sonuç: Aşk ve Mavi. Evet, Emrah bu yaşında hala genç adam rollerinde oynuyor ve evet, hala izleniyor. Kendisine Burcu Kıratlı ve Işıl Yücesoy, Kenan Bal gibi deneyimli oyuncular eşlik ediyor. Ağa dizilerinin modası geçmiş olsa da bilmediğim, daha doğrusu anlayamadığım bir sebeple dizi her hafta güçlü rakiplerle çekişmesine rağmen neredeyse başa baş bir mücadele veriyor. Çok sevdiğimi söyleyemem. Ancak şu an piyasada olan birçok diziden daha iyi olduğu da yadsınamaz bir gerçek.

Pazar-Cennet’in Gözyaşları

cennetin gözyaşları ile ilgili görsel sonucu

Süreç Film’in yapımcılığında hazırlanan Kore uyarlaması dizide Esra Ronabar, Almila Ada ve Berk Atan başlıca rollere hayat veriyor. Çok fazla eleştirilip, reytinglerde de umduğunu bulamayan dizinin en önemli sorunu aslında güçlü bir anne-kız hikayesi halihazırda ellerindeyken aynı adama aşık, düşman kardeşler gibi defalarca işlenmiş bir konu üzerinden açılış yapmaları. Halbuki ilk bölümde Cennet’in kızı olduğunu öğrenen Arzu gibi, Cennet de Arzu’nun annesi olduğunu öğrenseydi ve konu direkt olarak bu damardan gitseydi bence çok daha etkili bir iş olabilirdi. Bir de dizinin yayın gününde yanlış var. Pazar günü geçen sezon da çok izlenmiş Savaşçı ve yıllar sonra geri dönmüş Çocuklar duymasın varken, üstelik insanların daha çok eğlenceli bir şeyler aradığı bir günde böyle bir drama yayınlamak bana göre intihardan farksız. Esra Ronabar’ı Uçurum dizisinden sonra ilk kez böyle bir rolde izliyoruz ve benim gönlüm bu seyrin daha uzun sürmesini istiyor. Ancak hayaller-hayatlar…

ATV’nin bu sezon da umduğunu bulamayacağını düşünüyorum. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz ve Aşk ve mavi dışında garanti işleri neredeyse yok. Cumartesi gününü de yarışmayla es geçen kanal, sloganının tersine hareket ediyor. Koca bir Yaz sezonunu tek diziyle geçirdi ve esasında bu sessizlikten sonra yeni sezona güçlü bir şekilde hazırlandığını düşünmüştüm, yanıldım.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Legends of Tomorrow’un yeni sezon posteri yayınlandı

Sonraki Yazı

Hayvan Hakları Gününe Netflix İle Bakın