Show Tv, yeni sezonun Eylül ayında başladığını unutmuş olmalı ki, geçtiğimiz ay Yaz sezonundan devam eden Kalp atışı dışında sadece Yeni gelin’i yayına aldı. Bu hafta da Klavye delikanlıları’nı yayınlamaya başlayan kanalın halihazırda fragmanı yayınlanmış iki dizisi daha yayınlanacağı günü bekliyor.

Salı-Klavye Delikanlıları

Pazartesi gününü şimdilik boş geçen Show Tv, geçtiğimiz Salı günü yeni komedi dizisi Klavye delikanlıları’nı yayınlamaya başladı. Oyuncu kadrosunda Rasim Öztekin, Ali Barkın, Vildan Atasever, Kaan Yıldırım, Uraz Kaygularoğlu, Selen Seyven, Seray Sever, Filiz Taçbaş, Sinan Çalışkanoğlu, Gül Onat, Cengiz Küçükayvaz, İpek Tenolcay ve Mert Asker’in yer aldığı dizi kısa yoldan köşeyi dönmeye çalışan kişilerden oluşan bir çetenin hikayesini konu alıyor. Bir anlamda daha önce yine Kaan Yıldırım’ın da yer aldığı Ulan İstanbul’a benzeyen yapım ilk bölüm itibariyle oldukça keyifliydi. Ancak reyting sonuçları dizinin ilk bölümünün çok izlenmediğini gösteriyor. 3.7 ila 4.1 reyting bandında gezen sonuçlar dizi için umut vaat etmese de burada asıl hata bence yetersiz reklam ve yanlış gün seçimiyle Show Tv’nin. Dizi iki adet fragmanla yayın hayatına başlasa da içinde değerli oyuncuların bulunduğu bir iş için gayet sessiz sedasız bir reklam çalışması yürütüldü. Kaldı ki Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz’ın heyecan dolu bölümlerle geri döndüğü bir günde komedi yayınlamak en büyük hata. Halbuki zaten belli bir izleyici kitlesine ulaşmış olan Yeni gelin’i Pazar gününe kaydırıp bu diziyi de komedi izlemeye alışmış izleyicinin karşısına Cumartesi günü çıkarsalar sonuçlar çok farklı olabilirdi. İlk bölümünü sevdiğim dizinin yolu açık olsun.

Cuma-Kalp Atışı

Bir Kore uyarlaması olan Kalp atışı, Yaz sezonunda yayın hayatına başlayıp iyi reytingler alması sebebiyle yeni sezonda da devam etme şansı bulmuştu. Baş rollerinde Gökhan Alkan ve Öykü Karayel’in bulunduğu dizi “Yeni Doktorlar” olarak lanse edilmiş, hastane sahneleriyle de bu iddiasını desteklemişti. Ancak son haftalarda yaşanan reyting kaybı her ne kadar diğer kanalların geri dönen dizilerine bağlansa da bana göre Kalp atışı’nın asıl darbe yediği bölüm diziyi başladığı günden beri yaptığı kötülüklerle sürükleyen Ege Kökenli’nin kadrodan ayrılması ve aynı bölüm yapılan sayısız mantık hatası oldu. Zaten hastalara müdahale sahnelerinde yapılan hatalar gözümüze gözümüze girerken buna çok ses etmemiştik, sahnelerin olduğu gibi kopyalanmasıyla ilişkilendirmiştik. Fakat o bölüm sanki senaryo ekibinin “Biz bu işten sıkıldık” deme şekli gibiydi. Bu bölüm sonrasında da reytinglerde ilk düşüşler geldi ve şimdilerde dizi neredeyse tüm rakiplerinin ardında kalıyor. Devam eder mi, yoksa final kararı gelir mi bilinmez. Ancak en azından bir gün değişikliği düşünülebilir.

Cumartesi-Yeni Gelin

Süreç Film tarafından hazırlanan absürt komedi dizisi Yeni gelin’in baş rollerinde Jessica May ve Tolga Mendi yer alsa da işin asıl komedi kısmında Mustafa Avkıran, Renan Bilek, Zeynep Kankonde, Burçin Bildik, Lale Başar ve Esin Gündoğdu gibi isimler var. Adana’da çekilen dizi, bir konağa gelin gelen, baba tarafından Türk olan Bella’nın içine düştüğü durumu ve konakta yaşanan komik olayları konu ediniyor. Dizi, yayınlandığı gün tüm izleyici gruplarında birincilik almaya devam ederken, bu durum diğer kanallar için sıkıntı oluşturmaya da devam ediyor. Diziden bahsetmişken kadrosunda yer alan Zeynep Kankonde’nin yerinin benim için başka olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.

Kanalın, halen sadece üç dizi yayınladığı Ekim ayı içinde yazının başında da belirttiğim iki diziyi daha yayınlaması bekleniyor. Bunlardan biri Çukur, diğeriyse Yüzyüze.

Çukur, Ay Yapım imzalı bir iş ve yine aynı şirketin geçen sene estirdiği İçerde rüzgarıyla yelkenlerini şimdiden şişirmiş durumda. Kadrosunda Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Rıza Kocaoğlu ve Ercan Kesal’ın bulunduğu dizi, uyuşturucu illetini kendisine eksen alarak dikkat çekici bir hikayeyle karşımıza çıkacak. Çukur’un geçen sene İçerde’nin yayın günü olan Pazartesi günü yayınlanması bekleniyor.

Yüzyüze adlı dizideyse oynadığı diziler konusunda şanssız olan Sinem Kobal ve son olarak Hayat Şarkısı’nda izlediğimiz Birkan Sokullu başlıca rollerde yer alıyor. Bu ikiliyi seneler önce bir gençlik dizisi olan Küçük sırlar’da beraber izlemiştik. Bu sefer bambaşka bir hikaye izleyeceğimiz kesin. Yayınlanan fragmanlardan birinde bir çete, diğerindeyse hiç de masum olmadıklarını sonradan anladığımız iki aşık izledik. Son fragmansa dizi hakkında biraz daha bilgi sahibi olmamızı sağladı. Her iki dizi de fragmanlarına baktığımızda iyi bir izlenim bırakıyor. Reytingleri bol olsun.