Hakkında taciz suçlamaları yapılan Hollywood aktörleri listesine geçenlerde ünlü Gossip Girl oyuncusu Ed Westwick de eklenmişti. Dizi oyuncusu Kristina Cohen, üç yıl önce Ed’in evinde uyurken ünlü aktörün kendisine tecavüz ettiğini ve o dönemki erkek arkadaşının da bundan haberi olduğunu, oyunculuk kariyerinin bitmesiyle tehdit edildiğini söylemiş ve sonrasında ağır bir depresyon geçirdiğini eklemişti. Ed Weswick ise bu suçlama karşısında Instagram üzerinden “Bu kadını tanımıyorum. Hiçbir şekilde hiçbir kadın üzerinde güç kullanmadım. Bu iddiaları kesinlikle reddediyorum.” şeklinde açıklama yaptı.

Kristina Cohen tarafından yapılan suçlamadan hemen sonra bir diğer taciz iddiası da oyunculuk yapan Aurélie Wynn’den geldi. Oyuncu, arkadaşlarıyla Westwick’in evine gittiklerini ve bir süre birlikte eğlendikten sonra Westwick’in odasına gelip kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Uzun bir süredir model Jessica Serfaty ile birlikte olan Ed Westwick hayranlarına yine Instagram üzerinden açıklama yaptı: ”İki onaylanmamış ve kanıtlanabilmesi imkansız olan sosyal medya iddialarından dolayı, böylesine aşağılık ve korkunç davranışlarla alâkalı bir şey yaptığımı düşünebilen kişiler beni hüsrana uğratıyor ve üzüyor.

Aurélie Wynn’ın iddiasından sonra LAPD bu konu hakkında bir soruşturma açtı. Soruşturmanın hemen ardından ise BBC, Agatha Christie’nin Ordeal by Innocence (Şahidin Gözleri) isimli romanından uyarlama yapılan diziyi programdan çıkarttıklarını ve soruşturma sonuçlanana kadar diziyi yayınlamayacaklarını söyledi. Aktörün bir diğer dizisi White Gold’un da ikinci sezon çekimleri aynı sebepten dolayı durduruldu.