ABD’nin kablolu kanallarından Starz, belgesel dünyasına adım atıyor. Kanal belgesel dünyasına ilk etapta adalet sistemi, gençlik sporları, moda dünyası ve hip-hop müziğinin Amerikan kültürüne etkisini anlatan projelerle girecek. Starz bu dünyaya girerek HBO ve Showtime’ın izinden gideceğini belirtirken Starz Genel Müdürü Chris Albrecht, Lionsgate Roars panelinde içeriklerini çeşitlendireceklerini ve kısa sürede HBO ve Showtime ile aynı kategoride yer almak istediklerini belirtti. Albrecht konuşmasına “benzersiz hikaye anlatma dağarcığına sahip yapımcılarına yeni bir seçenek sunacağız. Ayrıca her projeyle birlikte kültürümüzü ve tarihimizi keşfedip aydınlanacağız” sözleriyle devam etti.

İlk etapta yapılması planlan projeler ise şöyle;
Wrong Man: Masum oldukları iddia edilen üç kişinin mahkum edilmesine yol açan altı bölümlük bir soruşturma serisi.
Warriors of Liberty City: ABD’nin Miami kentinde NFL yıldızlarının suçla savaşmak için kurulan mahalle Libert City’i keşfetmeleri…
In Fashion: Dünyanın en çekici moda tasarımcılarının anlatılacağı yarı hikaye, yarı biyografi anlatımının yapılacağı bir seri.
The Field: Hip-Hop ve sosyo-politik kültürünün en üretken karakterlerinin dünü, bugünü ve yarınının anlatılacağı bir seri olacak.