Supernatural 13. Sezon 6. Bölüm | Kansas’ta Olan Kansas’ta Kalır

Supernatural, ilk başta bizi iliklerimize kadar ürküten bölümleriyle kalbimizi çalmış olabilir, ancak Tombstone gibi komedi ağırlıklı bölümlerin tadının bir başka olduğunu da itiraf etmek gerek.

Sezonun ilk altı bölümü için konuşmak gerekirse, Özgür İrade Takımı 2.0’ın maceralarını izlemek tahminimden de keyifliydi. Dean’in sonunda gerçekten mutlu olduğunu görmek, başta Sam olmak üzere bütün ekibi etkiledi. Castiel’in -Jack sayesinde- geri dönüşünden ne kadar memnun olduğu çok açıktı, yani bu mutluluğun nedeni yalnızca kovboylar değildi.

Castiel’in Jack’le kavuşması da kalbimizi ısıtan sahnelerin başında geliyordu. Castiel şuan için kendini her ne kadar Jack’in babası olarak görmese de, bu ikili için baba-oğul’dan başka bir yakıştırma yapmak yanlış olur kanaatindeyim. Jack her anlamıyla bir Castiel Jr., yalnızca birazcık(!) daha güçlüsü.

Tüm bunların yanısıra, Jack’in özgüveninin Castiel’in dönüşüyle tavan yapmış olduğu da bir gerçek. Bu özgüven patlaması da maalesef Jack’in istemeden de olsa birini öldürmesine neden oldu. Bölümün eğlenceli akışına hiç de uymayan bu talihsizlik, biraz buruk bir sona yol açtı ve Jack evi terk etti. Bu duruma neden bu kadar şaşırdım ve üzüldüm inanın bilemiyorum, zaten baştan sona huzurlu ve eğlenceli bir bölüm izlemiş olsak bu gerçek bir Supernatural bölümü olur muydu emin değilim. Ancak bu kadar güzel bir bölümün ardından, Özgür İrade Takımı 2.0’a bu kadar erken veda etmeye de hiç hazır değildim açıkçası.

Bütün bölüm boyunca yine Lucifer ve Mary’den haber alamamış olmamız da cabası. Her iki karakterden çok hazzetmiyor olsam da, Mary’nin Lucifer’ı nasıl idare ettiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Umarım gelecek hafta onlar hakkında da biraz bilgi edinebiliriz. Bunların dışında, bölümü genel olarak çok beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Yani anlayacağınız, tüm bu olumsuzluklar bölümün gayet iyi işlenmiş olduğu gerçeğini değiştirmese de, biraz daha pozitif bölümler izlemeye ihtiyacımız olduğunu açıkça ortaya koyuyor bence.

Eda Sivri

Önceki Yazı

ABC, Kutsal Perşembe Dizilerinin Dönüş Tarihini Açıkladı

Sonraki Yazı

Hollywood’un Taciz Skandalında Son Durum