Altered Carbon İçin Mini Bir Belgesel Yayınlandı

2 Şubat’ta tüm dünyada aynı anda gösterime girecek olan Altered Carbon için Neil deGrasse Tyson’un anlatıcılığını üstlendiği bir belgesel yayınlandı. Uzmanların gözünden ölümsüzlüğün tarihine ışık tutan belgesel, yapımı daha da ilgi çekici hale getirdi.

Richard K. Morgan’ın klasik siberpunk romanından uyarlanan “Altered Carbon”, 300 yıl sonraki bir gelecekte geçen, aşk, cinayet, cinsellik ve ihanetlerler süslenmiş bir olay örgüsüne sahip. Toplumu değiştiren yepyeni bir teknoloji geliştirilmiştir ve artık insan bilinci başka bir bedene transfer edilebilmektedir. Böylece ölüm artık tarih olmuştur. Takechi Kovacs, yeni dünya düzenine karşı organize edilen bir başkaldırı sırasında yenik düşen yıldızlararası elit savaşçılardan hayatta kalan tek askerdir ve bilinci yüzyıllar boyunca  buz içinde hapsedilmiştir. Ta ki çok zengin ve uzun yıllardır hayatta olan Laurens Bancroft adında bir adam ona yeniden yaşama şansı sunana kadar. Bancroft, Kovacs’tan bir cinayeti çözmesini istemektedir; Bancroft’un kendi cinayetini…

Yapımla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilir. Ayrıca yayınlanan belgeseli de aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

İnstagram’ın İlk Korku Dizisi “Eşik” Şubat’ta Başlıyor

Sonraki Yazı

Suits 8. Sezonuyla Yoluna Devam Ediyor