American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace | İlk Bölümü İzledim Yorumluyorum

Merakla beklenen American Crime Story‘nin ikinci sezonu ”The Assassination of Gianni Versace” geçtiğimiz hafta FX’te başladı. Ünlü modacı Gianni Versace suikastini merkeze alan dizinin ilk bölümünü izleyenler buraya doluşabilir.

Kimler Oynuyor?

American Crime Story’nin bu sezonu oldukça yıldız bir kadroyla karşımıza çıktı. Gianni Versace karakterine son olarak Netflix filmi Bright’ta yer alan Edgar Ramirez canlandırıyor. Gianni’nin  sevgilisi Antonio D’Amico olarak ünlü şarkıcı Ricky Martin karşımıza çıkarken, Donatella Versace’yi Akademi Ödüllü yıldız Penelope Cruz canlandırıyor. Gianni’nin katili Andrew Cunanan’a ise daha önce Glee dizisinde izlediğimiz ve geçtiğimiz sezonlarda American Horror Story’e konuk olan Darren Criss hayat veriyor.

Konusu Neymiş

Herkes tarafından sevilen ve takdir edilen Versace’yi oldukça büyük bir marka haline getiren Gianni Versace suikastini merkezine alıyor.

15 Temmuz sabahı. Gianni yatağından kalkar, terliklerini giyer ve ihtişamlı malikanesinde yürümeye başlar. Kahvaltı masasına gidene kadar ilaçlarını ve portakal suyunu da içen Gianni dergi almak için mahallesinde bulunan News Cafe’ye gitmek üzere evden çıkar. Çevredeki insanlara tatlı tatlı selam vererek aldığı dergilerle evine döndüğündeyse Andrew Cunanan tarafından vurularak öldürülür.

Olaylar da bu noktada başlıyor zaten. Eş zamanlı ilerleyen ikinci sahnedeyse Andrew’un sahil kenarında otururken yaşadığı içsel hesaplaşmasını görüyoruz.

Basının tanınmış bir modacı öldürülmeden evvel işlenmiş dört cinayetle ilgilenmemesi ve Versace’nin ölümünden sonra basının konuya ilgi göstermesi dikkat çekici.

Kardeşi Gianni’nin ölümünden sonra işleri devralan Donatella bir yandan şirket ve markayla ilgili New York Borsası’na giriş anlaşmasının eşiğinden dönerken diğer yandan basının ve polislerinin kardeşinin ölümünü soruştururken hayatını ifşa etmemesi için uğraşıyor.

Ne Umdum, Ne Buldum?

Sezonun adı ve konusu açıklandığından beri büyük bir heyecanla beklerken Lady Gaga’nın Donatella karakterini canlandırabileceği söylentilerinin ayyuka çıkmasıyla heyecanım katlanmıştı. Gün geçtikçe kadro şekillendi ve çekimler başladı. Setten gelen fotoğraflarla bizi muhteşem bir sezonun beklediği gerçeğiyle karşı karşıyaydık ve bölüm yayınlanıp izlediğimdeyse kesinlikle umduğumu buldum. Darren Criss’in yüklendiği bu önemli rolün ağırlığını gayet güzel kaldıracağını düşünüyorum. Zira ilk bölümden beni oldukça etkileyen bir performans sergiledi. Penelope Cruz’un ise İtalyan aksanlı İngilizcesine bayıldığımı söyleyebilirim. Bu sezonun geçtiğimiz sezondan daha başarılı olacağını düşünüyorum.

Sosyal Medya Bu Dizi İçin Ne Diyor?

The Assassination of Gianni Versace’nin sosyal medya da en az benim kadar heyecanla takip ediyor. Çoğunlukla Darren Criss’in performansına övgü yağarken, Cruz’un önümüzdeki ödül sezonunu boş geçmeyeceği söyleniyor. Ha bir de Criss’in canlandırdığı seri katil Andrew Cunanan’ın sempatik gösterilmeye çalışıldığını iddia edenlerin sayısı da bi hayli fazla doğrusu.

Kimler Bunu İzlemeli?

American Horror Story severlerin yanı sıra suç temalı dizilerin takipçilerini de içine çekebilecek bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Bir çok kişinin Penelope Cruz sayesinde izleyeceğini varsaydığım diziyi How to Get Away with Murder, Suits, Good Wife severlerinin de kaçırmayacağını düşünüyorum.

Ben Beğendim, Çünkü?

Ryan Murhpy’nin yaptığı işleri kaçırmadan izlememin verdiği bir etki olduğunu söyleyebilirim. Dizi başladığı anda insanı içine çeken bir yapıya sahip. Versace dünyasını derinlemesine öğrenecek olmamı da hesaba katarsak benim favori dizilerimden olacağını söylemem mümkün.

batuhan tozkoparan

Önceki Yazı

Aquaman Altyazılı izle – Altyazılıfilm.com

Sonraki Yazı

The Resident | Sanki Dr. House’un Gençliği