İnstagram’ın İlk Korku Dizisi “Eşik” Şubat’ta Başlıyor

9 Şubat akşamı İnstagram uygulamasında dünyada bir ilk gerçekleşecek ve “Eşik” isimli bir korku dizisi yayınlanmaya başlayacak. Eşik adlı İnstagram sayfasından 59 saniyelik bölümler halinde yayınlanacak dizi, toplamda 10 bölümden oluşacak ve daha sonra Youtube ve Twitter’da da izleyiciyle buluşacak.

Avantgarde Yapım ve Ahtopot Film Prodüsiyon iş birliğiyle çekilen dizinin senaryosunu yazan Erdoğan Eyrik, aynı zamanda yönetmen koltuğunu da Seyithan Kartal’la paylaşıyor. Eşik’in başrollerinde Gizem Nur Doğa ve Erkan Çelik yer alırken, Gökhan Kalafat, Serdar Sezgin Güvenç, Burak Gürses, Ercan Geçkin, Şule Yılmaz, Neslihan Yalçın, Eren Arifer, Erol Göç, Kenan Yalçın ve Gizem Erkoç da diğer rollerde izleyici karşısına çıkacak.

Dizinin konusuna gelince; Eşini bir yıl önce kaybetmiş olan Fikret, kendini toplumdan soyutlamış ve şehir dışında bir evde yaşamaya başlamıştır. Bu süreçte iletişim kurduğu tek kişi bahçıvanı Kasım’dır. Fikret, eşini öldüren üç kişiden ikisini öldürdüğünü ve onların ruhlarının kendisini rahatsız ettiğini düşünmektedir ve bu ruhlardan kurtulmak için amansız bir mücadeleye girecektir.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Shameless | Büyüdük Ama Hala Gallagher’ız – 8. Sezon İnceleme

Sonraki Yazı

Altered Carbon İçin Mini Bir Belgesel Yayınlandı