İspanyol televizyon kanalı Antena 3 ekranlarında yayın hayatına başlayan, Alex Pina tarafından yaratılan diziyi Netflix satın aldı ve birinci sezonunu izleyicilere sundu.

Kimler Oynuyor?

Kadroda Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Álvaro Morte, Paco Tous, Pedro Alonso, Itziar Ituño ve Miguel Herrán gibi isimler bulunuyor.

Konusu Neymiş?

Profesör lakabıyla bilinen gizemli bir adam yüzyılın en büyük soygununu yapmaya karar verir. Profesör ince eleyip sık dokuyarak ülkenin dört bir yanından kendi alanlarında ünlü kişilerden oluşan bir ekip toplar. Beş ay boyunca bir yere kapanır ve plan yaparlar. Süre dolduğunda ise ellerinde kusursuza yakın bir plan vardır.

Ne Umdum Ne Buldum?

Sosyal medyada çok beğenildiğini görünce diziye başlamak istedim. İlk defa İspanyol yapımı bir dizi izleyeceğim için açıkçası biraz kuşkuluydum ama umduğumdan çok daha güzel bir diziyle karşılaştım. İzlediğim iş basit bir soygundan çok daha fazlasını barındırıyordu. Zekice yapılmış planlar, en ince ayrıntısına kadar düşünülen soygun ve oldukça ilgi çekici karakterler izledim.

Sosyal Medya Bu Dizi İçin Ne Diyor?

Sosyal medyada dizinin çok beğenildiğini belirtmiştim. Dizi hakkındaki beğenilerini espri yaparak dile getirenler, başrol karakterlerinden Tokyo’yu çok beğendiğini söyleyenler mevcut. Dizinin oldukça popüler olduğunu belirtmem gerekir.

Kimler Bunu İzlemeli?

Soygun hikayelerini sevenler izleyebilir yalnız unutmamalıyız ki bu basit bir soygun hikayesi değil. Ayrıca benim gibi İspanyolca’ya sempati duyanlar da izleyebilir, aksanı duydukça yüzünüzde gülümseme oluşacaktır. Tabii bunun aksine diziyi İngilizce izlemek isteyenler için de Netflix’in dublaj seçeneklerinin olduğunu hatırlatmam gerekir.

Ben Beğendim Çünkü…

Zekice planların olduğu ve bu planların beş ay gibi uzun bir süre boyunca en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bir diziyi sevmemem mümkün değildi. Üstelik sadece bir soyguncunun hikayesini değil tüm soyguncuların hikayesini izliyoruz. Bu da beğenmeme neden olan etkenlerden biriydi. Dizideki tüm karakterleri sevdim, hepsi kalbimde kendine yer edindi. Dizinin jeneriğine ise ayrı bir aşk beslediğimi söyleyebilirim.

Diziyle alakalı güzellememizi buradan okuyabilirsiniz.