Ocak Ayının En Çok Konuşulan Kanal ve Dizileri Belli Oldu

Yeni yıla hızlı giren televizyon kanalları, farklı proje ve yapımlarla birbirleriyle adeta yarışırken ocak ayının en çok konuşulan televizyon kanalları ve dizileri de belli oldu.

Ajans Press’in yapmış olduğu incelemeye göre Ocak ayının en çok konuşulan televizyon kanalı 1010 yazılı basın haberiyle Kanal D oldu. İkinciliği 991 haberle ATV, üçüncülüğüyse 730 haberle Show TV aldı. Star TV, hakkında çıkan 673 haberle dördüncü olurken Fox TV ve TRT 1 beşinciliği NTV’ye kaptırdı.

Ocak ayında kanalların dizi performansları da dikkat çekti. ATV’nin “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizisi yılın ilk ayında hakkında çıkan 376 haberle en çok konuşulan dizi olmayı başarırken TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Diriliş-Ertuğrul” 315 habere konu olarak ikinciliği aldı. Ocak ayının en çok konuşulan kanalı olan Kanal D’nin “Vatanım Sensin” adlı yapımıysa 204 haberle ocak ayının en çok konuşulan üçüncü dizisi olurken kanalın en çok konuşulan dizisi oldu. Star TV’nin en çok konuşulan yapımı “Ufak Tefek Cinayetler”, Fox TV’nin en çok konuşulan yapımı “Bizim Hikaye”, Show TV’nin en çok konuşulan yapımıysa “Çukur” oldu.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

The End of the F***ing World’ün yaratıcısı 2. sezonla ilgili konuştu

Sonraki Yazı

Philip K. Dick’s Electric Dreams | Real Life – 5. Bölüm İncelemesi