Yeni Netflix dizisi Seven Seconds, The Killing’in yaratıcısı Veena Sud’un imzasını taşıyor.  Görüntü yönetmenliğini Yaron Orbach yapıyor. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor.

Kimler Oynuyor?

Başrolde iki kez Emmy kazanmış olan ve son olarak American Crime dizisinde izlediğimiz Regina King var. Clare-Hope Ashitey, Russell Hornsby, Beau Knapp, Michael Mosely, David Lyons, Raul Castillo ve Zackary Momoh gibi isimler de dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Konusu Neymiş?

Jersey City’de geçen hikayede Brendon Butler ve ailesinin hayatı beklemedikleri bir şekilde değişir. Beyaz bir polisin, siyahi bir gence arabayla çarpması sonucu olaylar başlar. Gencin ağır şekilde yaralanmasıyla sonuçlanan olaydan sonra şehirde büyük bir gerilim patlak verir. Polis ve vatandaşların arasındaki gerilim günden güne yükselirken olayın üzeri kapatılmaya çalışılır ve yüzyılın davası başlar.

Ne Umdum Ne Buldum?

Dizinin yalnızca 15 saniye süren ilk tanıtım videosunu izlediğimde diziye dair bir beklenti içine girmiştim. Başrolümüzün karlar içinde kana bakarken yüzünde oluşan dehşet ifadesi ve arka planda çalan müzik bende ilgi yaratmayı başarmıştı. Genelde çoğu yabancı dizinin ilk bölümü karakterleri tanıtmak ve olayı açıklamak için çekilir. Seven Seconds’un da ilk bölümünün adı  ”pilot bölüm” olduğu için durgun bir giriş yaptı.

Sosyal Medya Bu Dizi İçin Ne Diyor?

Netflix, diziyi henüz bu sabah yayınladığı için sosyal medyada fazla konuşulduğunu söyleyemem. Yabancıların yorumlarına göz gezdirdiğimde ise The Killing dizisini sevenlerin büyük bir beğeniyle izlediğini gördüm. Dizi zamanla sosyal medyada daha sık konuşulacaktır.

Kimler Bunu İzlemeli?

The Killing’i severek izleyenlerin beğeneceğini düşünüyorum. Suç ve dram türünde dizi izlemeyi sevenler de beğenecektir.

Ben Kararsızım Çünkü…

Yazımın başında da belirttiğim gibi pilot bölüm oldukça durağandı. Eğer dizi bu durağanlıkla devam ederse sevileceğini düşünmüyorum. Yine de diziye kredim mevcut çünkü ırkçı yaklaşımlara ve bunun emniyet birimlerine kadar sızmış olmasına, soruşturmalara yansımasına; Amerika’da son dönemlerde artan ırkçılık sorunlarını da hesaba katarak her dizide yer verilmeyeceğini biliyorum. Dizi kesinlikle bir şansı hak ediyor.