Supernatural 13. Sezon 13. Bölüm | Krala Selam Durmak

Supernatural’ın gelmiş geçmiş en yavaş ilerleyen sezonunda bu hafta tansiyon biraz daha yüksekti. Yeni ittifakların doğduğu, haftalardır beklediğimiz olayların en azından bir kısmının gerçekleştiği ve özlediğimiz karakterlerin geri döndüğü bu bölüm, Supernatural’ın adeta bizlerden özür dileme şekliydi.


Jensen Ackles’ın eşi Danneel Ackles’ın konuk oyuncu olarak yer alacağını birkaç haftadır biliyorduk. Canlandıracağı karakterin Lucifer’a yardım edeceği bilgisi dışında hakkında pek bir bilgimiz yoktu, bu yüzden ne beklememiz gerektiğini bilemiyorduk ancak Rahibe Jo’nun bölüm ilerledikçe daha da ilginç bir karakter haline geldiğini görmek heyecan vericiydi. Gelecek bölümlerde cennetteki Anael ve Lucifer ittifakını izlemek için sabırsızlanıyorum.


Asmodeus ve Ketch’e gelecek olursak… Kendilerinden çok sıkıldığımı belirtmek istiyorum. Bir kere Asmodeus bana zerre kadar korku yaşatmıyor, kendisinden sadece hiç ama hiç hoşlanmıyorum. Cehennemin Kralı olmak öyle her baba yiğidin harcı değil dostum. (Crowley seni çok özledim!). Ketch ise geçen sezondan beri ısınamadığım bir karakter. Her ne kadar her fırsatta iyillerin tarafında olduğunu belirtse de davranışlarıyla bunun tam tersini anlatıyor sanki bize. Ketch’in Lucifer’ı yakalama konusunda Winchesterlara yardımcı olacağını düşünüyorum fakat plana sonuna kadar sadık kalabilir mi, işte ondan emin değilim.

Bütün bölüm Asmodeus’dan ne kadar hazzetmediğimi düşünüp durdum açıkçası. Ya da en azından bölümün son dakikalarına kadar. Çünkü tam bütün heyecanın bittiğini düşünürken Asmodeus hiç de fena sayılmayacak bir planla karşımıza çıktı, planın kilit noktası ise yaşadığından haberimizin bile olmadığı Gabriel’dı!


Richard Speight Jr.’ın ekranda yer almasa da birkaç sezondur birçok bölümün yönetmenliğini üstlendiğinden ara ara bahsetmiştim. Karakterinin hiçbir açıklama yapılmadan karşımıza “sürpriz!” diye çıkması gerçekten çok şaşırtıcıydı, ancak bu durum izleyenleri bir o kadar da mutlu etti. Trickster Gabriel çoğu izleyicinin olduğu gibi benim de favori karakterlerimden biri. Kendisine 5. sezonda veda ettiğimizi düşünmüştük ancak görünen o ki ölülerin asla ölü olarak kalamadığı Supernatural evreninde dirilme sırası ona gelmiş. Gerçi kendisinin şuan Asmodeus’un tutsağı olduğunu düşünürsek pek de başarılı bir geri dönüş olduğu söylenemez. Rowena ve Ketch’den öğreneceğin çok şey var Gabby…


Supernatural’da gelecek bölüm neler olur tam kestiremiyorum fakat belki sezonun başından beri uğrayamadığımız şu Kıyamet Görmüş Dünya’yı bir kez daha ziyaret ederiz, hatta dönüş yolunda o gazla Mary ve Jack’i bile kurtarabiliriz, ne dersiniz?

Eda Sivri

Önceki Yazı

PuhuTv’den Bir İnternet Dizisi Daha: Şahsiyet

Sonraki Yazı

Netflix’in ilk Türk dizisinde Çağatay Ulusoy’un partneri belli oldu