The End Of The F***ing World l İlk Bölümü İzledim Yorumluyorum

Kimler Oynuyor?

Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram, Wunmi Mosaku, Gemma Whelan, Christine Bottomley ve Navin Chowdhry’ın oynadığı dizi sekiz bölümden oluşuyor.

Konusu Neymiş?

James 17 yaşında bir ergendir ve psikopat olduğundan da fazlasıyla emindir. Sürekli değişen ruh hali, hiçbir şeyi umursamaması ve soğukluğu bu düşünceye onu itmektedir. Bir insanı öldürebilecek kadar güçlü olduğunu düşünmektedir. Aklında ise ilk cinayeti için harika bir seçim bulunmaktadır. Alyssa ise 17 yaşında bir gençtir ve okula yeni gelmiş olan aksi ve havalı bir kızdır. İnsan doğasına aykırı davranmaktadır ve oldukça popülerdir. James ile karşılaşınca ruh eşini bulmuş olduğuna inanır. Ve ikilinin maceraları başlar.

Ne Umdum Ne Buldum?

Diziye başlarken keyifli vakit geçirmek dışında pek beklentim yoktu. Diziden büyük beklentiler içinde olmadan izlemeye başladım ama bölümler geçtikçe iyi ki izliyorum diye düşündüm. Dizinin hafif bir anlatım tarzının olması, görselliği ve baş rol karakterlerimiz umduğumdan fazlasını bulmama yeten unsurlar oldu.

Sosyal Medya Bu Dizi İçin Ne Diyor?

Sosyal medyada dizi oldukça popüler durumda. Beğenen ve ikinci sezonun gelmesini isteyen çok sayıda kişi var. Beğenen olduğu kadar beğenmeyen kişilerin de olduğunu belirtmem gerek.

Kimler Bunu İzlemeli?

Soft ve rahat bir dizi izlemek isteyenler, kara mizah seven kişiler izleyebilir. 20 dakikalık kısa diziler izlemek isteyenler için de birebir. Kara mizah içermesi yönünden herkese hitap etmeyebilir.

Ben Beğendim Çünkü…

Daha önce de dediğim gibi diziyi beklentim olmadan izlemeye başladım ve dizi beni gerek baş ağrıtmayan bölümleriyle gerek kara mizahıyla içine almayı başarabildi. James ve Alyssa karakterlerini çok sevdim, onların hissettiği duyguları anlayabildim. Bölümlerin 20 dakika civarı sürmesi de hoşuma gitti. İkinci sezonu büyük bir merakla bekliyorum.

 

 

Aynur Civit

Önceki Yazı

Hot Streets | İzledim Yorumluyorum

Sonraki Yazı

Philip K. Dick’s Electric Dreams | Impossible Planet – 2. Bölüm İncelemesi