Altyazılı ve Kaliteli HD Film İzlemek Zorlaştı Mı?

Filmden keyif almak bir yana dursun film izlemek bile çok zorlaşmaya başladı. Ülkemizdeki dublaj kalitesi her geçen gün RTÜK denetimiyle kısıtlanmaya devam ediyor. Bu yüzden de filmin orjinalindeki keyif yarıya düşüyor. Adeta gün sayarak beklediğimiz filmler, sinemada bizi hayal kırıklığına uğratacak kadar başarısız seslendirmeyle sunuluyor. Altyazılı filmler ise çoğunlukla 3d olarak sunuluyor. Araştırmalar gösteriyor ki sinemada izlenilen 3d filmler, içerdiği yoğun görüntülerden dolayı gözleri yorarak baş ağrısına sebep oluyor. Bu yüzden de sinema etkinliğimiz her geçen gün azalıyor. Film severlerin en son çaresi ise internet üzerinden izlemek.

İnternetten HD film kalitesinde altyazılı film izlemek isteyenlerin dikkat etmesi gereken çok şey var. Çoğu websitesinin en önemli amacının, reklamlar üzerinden para kazanmak olması, film izlemek isteyenlerin kabusu oluyor. Filmleri düşük çözünürlükte yükleyip sağa sola reklamlar yağdırıyorlar. Sinemada bile bu kadar çok reklama maruz kalınmıyorken bu sitelerin sizi rahatsız edecek düzeyde bunu devam ettirmesi hiç hoş değil gerçekten. Bu aşamada devreye yeni nesil hd film izleme sitesi Film Modu giriyor.

filmmodu.com sitesine girdiğinizde ilk göze çarpan özelliği tasarımı oluyor. Sadeliğinin yanında şık ve kullanışlı olması oldukça güzel. Ziyaretçileriyle empati kurabildikleri her hallerinden belli oluyor. Film izlemek için tek yapmanız gereken filmi seçip oynat butonuna tıklamak. Sitenin en önemli özelliği ise filmlerin takılmadan hızlı bir şekilde açılması. HD film codeclerinin yeni teknoloji içermesi, filmde görüntü kaybını en aza indirerek düşük boyutta olmasını sağlamış. Bu sayede internet trafiğinizi çok etkilemiyor ve takılma olmadan kaliteli HD film izlemenizi sağlıyor. Video oynatıcıları ise bambaşka bir boyutta. Entegre altyazı desteği sayesinde kendinize özel altyazı ayarları yapabiliyorsunuz. Bu da altyazının videoya gömülü olmadığını gösteriyor. İster altyazının rengini değiştirebilirsiniz, ister boyutunu. Tercihinize göre altyazıyı kapatarak filmi altyazısız da izleyebiliyorsunuz. Tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre şekil değiştirebiliyor.

Peki altyazılı filmi neden dublaja tercih etmelisiniz? Filmin atmosferine ve oyunculuk performansına önem veren herkes, orjinal seslendirmenin daha iyi olduğunu bilir. Orjinal seslendirme, filmin duygusunu daha iyi verirken doğallığını da korumuş oluyor. Bu sayede filmden daha çok keyif alıyorsunuz. Siz de altyazılı film izlemeyi seviyor ve bunu en iyi kalitede deneyimlemek istiyorsanız filmmodu.com’a bir uğramalısınız.

Dizi Haber

Önceki Yazı

Preacher’ın 3. Sezon Dönüş Tarihi Açıklandı

Sonraki Yazı

Colton Haynes, Arrow’a Geri Dönüyor