Ash vs Evil Dead İçin Starz İptal Kararı Verdi

Starz son dönemdeki iddialı yapımlarında birisi olan Ash vs Evil Dead için iptal kararını duyurdu. Üç sezon yayınlandıktan sonra iptal edilen dizi 29 Nisan tarihinde final bölümü ile ekranlara gelecek.

Ash vs Evil Dead 2015 yılında yayın hayatına başlamış, korku-komedi dalında bir diziydi. Başrolde Bruce Campbell Ash karakterine hayat verdi. Yan rollerde ise Ray Santiago, Dana DeLorenzo ve Lucy Lawless gibi isimler vardı.

2015 Cadılar bayramı gecesinde ilk yayınına başlayan Ash vs Evil Dead ilk sezonuyla olumlu yorumlar aldı. Bunda birinci sezon yönetmenliğini Sam Raimi’nin üstlenmesi de önemli bir rol oynadı. Ancak dizi üçüncü sezona geldiğinde toplam reytinglerde büyük bir düşüş yaşadı ve üçüncü sezon açılış bölümü 200 bin izleyici sayısında kaldı.

Dizinin Ash’i Bruce Campbell, “Ash vs Evil Dead bir ömür boyu sürdü” dedi. Oyuncu dizinin iptali hakkında ayrıca şu açıklamaları yaptı: “Ash Williams hayatın bir parçasıydı. Evil Dead partnerleri Rob Tapert ve Sam Raimi’yle tekrar bir araya gelmek, yorulmak bilmeyen hayranlarımıza istedikleri çirkin korku-komedinin bir başka tadı vermek benim için bir onurdu. Bu kariyerimizi başlatan organizasyon olan Starz’a her zaman minnettar olacağım.”

Dizinin iptal kararı açıklandıktan sonra hayranlar hemen hemen her dizide olduğu gibi yapımı kurtarmak için girişimlerde bulunup kampanyalar yaptı. Dizinin başrol oyuncusu Bruce Campbell ise onlara bir tweet atarak bu çabadan vazgeçmeleri gerektiğini söyledi. Özellikle dizinin Netflix tarafından alınmasını isteyen bir izleyiciye, Ash olmaktan emekli olduğunu dile getirdi. İşte o tweet.

Dizinin konusunu ise yazar arkadaşlarımdan Salih yazısında şöyle özetliyor;

Konusu: Dizi Evil Dead filmlerinin devamı sayılabilir. İlk filmde Ash, gençken ormanda bir kitap bulur ve bu kitap yüzünden büyük bir kötülüğü serbest bırakır. Ormanda onunla beraber olan arkadaşları ve ailesi zombiye benzer yaratıklara dönüşürler. Ash ise onları öldürmek zorunda kalır. Bu sırada bir elini kaybeder. Dizi ise 30 yıl sonrasını ele alıyor. 30 yıl sonra o kitabı tekrar okur ve arkadaşlarını dönüştüren aynı kötülük yeniden ortaya çıkar. Yıllarca yaşadığı karavandan çıkar ve bu kötülüklerle mücadele etmeye başlar. Amacı dünyayı kurtarmak ve kötülüğü yok etmektir.

Kamil Akar

Önceki Yazı

Sense8 Final Tarihi Açıklandı!

Sonraki Yazı

Türkçe Dublajlı HD Film İzlemek Yalnış Mı?