Sacha Baron Cohen Netflix dizisiyle geliyor

0
Sacha Baron Cohen Netflix'le dönüş yapıyor

Sinema dünyasında Borat, Brüno ve Ali G gibi sıradışı karakterlere hayat veren ünlü aktör ve komedyen Sacha Baron Cohen, bir Netflix yapımıyla dizi dünyasına dönüyor.

Baron Cohen, 6 bölüm olarak planlanan The Spy (Ajan) adlı dizide İsrail’in bugüne kadar yetiştirdiği en iyi ajan olarak bilinen Eli Cohen’in hayatını oynayacak. Bu rolle Cohen, 2000-2004 yılları arasında HBO kanalında yayınlanan Da Ali G Show’dan bu yana ilk kez bir dizide görünecek.

Sacha Baron Cohen 2013 BAFTA Ödül töreninde. (Foto: Jason LaVeris/FilmMagic)

Eli Cohen İsrail’in 60’lı yıllarda Şam’da görevlendirdiği gizli ajanlardan biriydi ve Suriyeli üst düzey politikacıların arasına kurnazca sızmayı başarmıştı. Askeri ve siyasi danışman sıfatıyla Şam’da geçirdiği dönemde evinde sosyetik partiler verdiği, işadamlarının devlet yetkilileriyle yaptığı sohbetleri gizlice dinlediği, İsrail için hayati önem taşıyan çok gizli bilgileri ele geçirdiği söylenmişti. Cohen sonunda 1965 yılında Şam’da yakalanarak idam edilmişti.

Mossad Ajanı Eli Cohen (Kaynak: Wikipedia)

Aktör Baron Cohen 2016 yılında, beklenen gişe başarısını yakalayamayan The Brothers Grimsby filminde bir casusun (Mark Strong) kardeşini oynamıştı. Cohen, The Spy ile bu kez ajan rolünü üstleniyor. 2006’da çektiği Borat (tam adıyla Borat: Şanlı Kazakistan Milletinin Çıkarlarını Arttırmak İçin Amerikan Kültürünün İncelenmesi) filmiyle aykırı karakterlerden birine imza atan Cohen, 2009’da Brüno ve 2012’de Diktatör filmleriyle şaşırtmaya devam etti. Madagaskar 3 (seslendirme) ve Sefiller (Les Misérables) filmlerinde de rolü bulunan Cohen’in BAFTA ödüllerinin yanı sıra Emmy ve En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar adaylığı da bulunuyor.

Netflix’in henüz yayın tarihi vermediği yeni dizi The Spy’ın senaristi ve yönetmeni Homeland’den tanıdığımız Gideon Raff, yapımcısı ise Alain Goldman.