Üç yıldır birçok anime takipçisinin dört gözle beklediği Tokyo Ghoul serisinin üçüncü sezon hikâyesi olan Tokyo Ghoul:re geçtiğimiz hafta anime severlerle buluştu.

2018 İlkbahar sezonun en çok merakla beklenen anime serilerinden Tokyo Ghoul:re, Sui İshida’nın mangasından kaldığı yerden yayınlanmaya devam ediyor. Karanlık öyküsü ve dikkat çekici animasyon tekniği ile izleyiciyi ekranlara kilitlemeyi başaran Tokyo Ghoul serisi, 12 bölüm olarak planlandığı duyurulurken daha bir bölümü yayınlanmasına rağmen şimdiden MyAnimelist‘de 10 üzerinden 8.05 puan almayı başardı.

Sui Ishida’nın popüler mangasından Pierrot Stüdyosu’nun yaratıcı çizimleriyle televizyon başındaki izleyici ile buluşan ghoulların birçok seyircinin deyimle hortlakların serüveni kaldığı yerden devam ediyor.

Odahiro Watanabe’nin yönetmen koltuğunda olduğu Tokyo Ghoul:re animesinin şarkılarının yapımcılığını ise Ziyoou-vachi üstleniyor.

Serisinin üçüncü sezonunda seiyuu kadrosunda değişimler göze çarpıyor. İlk iki sezonda Kaneki Ken karakterini seslendiren Yurie Kabori yerini yeni sezonda Hanae Natsuki’ye bırakıyor. Bu değişimin dışında seride Touka karakterini yine Sora Amamiya, Shuu karakterini Mamoru Miyano, Touka’nın kardeşi Ayato’yu ise Yuki Kaji seslendiriyor.

İkinci sezonda hatırlayacağımız üzere CCG’nin Anteiku’ya baskın yapmıştı. Tokyo Ghoul:re’de Anteiku’ya yapılan baskının üzerinden iki yıl geçmiş ve Tokyo’daki atmosfer değişmiştir. En önemlisi de Quinxler adı verilen ghoullaştırılmış insanlardan oluşan bir ekip sokaklarda ghoullara karşı mücadele vermeye başlamıştır. Ghoullarının yeteneklerini kullanan ve Kishou Arima’nın eğittiği bu özel takımın lideri ise Haise Sasaki’dir. Sokaklarda ghoullarla mücadele eden Haise peşini bırakmayan geçmişi ile başa çıkabilecek midir?