Supernatural 13. Sezon 21. Bölüm | Şeytanımı Kaybettim, Hükümsüzdür!

Her şeyin mümkün olduğu Supernatural Evreni’nde bu hafta, sezon finaline sayılı günler kala sezonun en eğlenceli, aksiyon dolu ve ters köşelerle bezenmiş bölümünü izledik. Bölümün temposu başından sonuna kadar öyle yüksekti ki final sahnesinde yalnızca Winchesterlar değil, bizler de nefes nefese kalmıştık.

Bölümün ilk yarısı Gabriel ve Lucifer sayesinde olsa gerek, çok eğlenceliydi. Hatta o kadar eğlenceliydi ki, Beat The Devil’ın sezonun en iyi bölümü olduğunu düşünmeye başlamıştım ve henüz bölümün 10. dakikasındaydık! Bense en son ne zaman bir Supernatural bölümüne böyle kahkahalarla güldüğümü hatırlamıyordum. Richard Speight Jr. bu dizinin başına gelmiş en güzel şey olabilir.

Bunu söyleyeceğimi hiç düşünmezdim ama, Rowena sizce de bu sezon çok olgunlaşmamış mı? Bu durumda Crowley’nin ölümünün de büyük etkisi var ama, özellikle geçen sezon Lucifer’la yaşadıklarından büyük bir ders almış gibi görünüyor. Sanırım bu bölümün en mantıksız kısmı bu kadar güçlü bir cadının Lucifer’ı susturmak için için tek hamlede bir büyü yapmaması oldu. Bunu göz ardı edersek Rowena konusunda konuşacak ne çok şey var… Hele ki Gabriel’la yakınlaşmaları konusuna değinirsek bize söyleyecek tek bir şey kalıyor; meğer böyle tuhaf bir çifte ne kadar ihtiyacımız varmış da haberimiz yokmuş!

Meşhur mağara sahnesinde ise Winchesterlardan daha çok gerildiğimiz bir gerçek. Neredeyse her yazımda, artık diziden ilk sezonlardaki kadar keyif alamadığımdan yakınıyorum ama bu bölüm neredeyse bütün sezonun açığını kapattı diyebilirim. Özellikle mağara sahnesinde Sam vampirlere yem olurken öyle gerildim ki oturduğum yerde sabit duramadım dersem yeridir. Bu ölüm Winchesterlar için en ilk, ne de son fakat yine de her seferinde ufak çaplı bir şok yaşadığımı itiraf etmeliyim. Bu durumdan Dean kadar etkilenmesem de Sam’in “cansız” bedeni gözümün önünden gitmiyor…

Bütün sezon didindik, bazen bir arpa boyu kadar bile yol alamadık fakat sonunda binbir türlü belaya bulaşarak Mary ve Jack’e ulaştık; buna rağmen “Nasıl geri döneceğiz?” sorusu hala kulaklarımda yankılanıyor. Lucifer gerçekten oğluyla iyi anlaşabilmenin peşinde olabilir mi? Onu biraz tanıyorsam kesin bu planının altından da bir bit yeniği çıkar.

Sezon finaline yalnızca iki hafta kaldı ve benim kafamda şimdiden Kıyamet Görmüş Dünya’da, Cennette ve Cehennemde kimlerin kalacağına dair bir liste hazır oldu bile. Özgür İrade Takımı’nın her sezon finalinde olduğu gibi bu yıl da başlarına gelmeyen kalmayacaktır, sıkı tutunsanız iyi edersiniz.


 

Eda Sivri

Önceki Yazı

The Rain l İlk Bölümü İzledim Yorumluyorum

Sonraki Yazı

Sense8 Finali İçin 14 Yeni Fotoğraf Yayınlandı