AMC, 3 dizisi için yeni sezon onayı verdi!

ABD’nin kablolu kanallarından AMC çok izlenen dizilerinden Better Call Saul ve Fear the Walking Dead‘a 5. sezon, yeni dizilerinden McMafia‘ya ise 2. sezon onayı verdi. Verilen onaylarla ilgili AMC genel yayın yönetmeni David Madden; “İzleme platformlarının neredeyse sınırsız olduğu bu dünyada bu dizilerin başarısı ve izleyicilerimizin kurduğu bağ oldukça önemli yeni sezonlarda da bu bağı korumak önemli” dedi.

Başrollerini Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Sheeorn‘un paylaştığı Breaking Bad‘in spin-off’u olan Better Call Saul‘un 4. sezonu 6 Ağustos’ta başlayacak. Dizinin onay verilen 5. sezonu ise diğer sezonlar gibi 10 bölümden oluşacak.

The Walking Dead‘in spin-off’u Fear the Walking Dead ise boynuz kulağı geçti dedirtecek şekilde devam ediyor. Dizi The Walking Dead‘in aksine reytinglerde daha stabil bir durumda. Fear the Walking Dead‘in devam eden 4. sezonun ikinci yarısı 12 Ağustos’ta ekranlara gelecek. 5. sezonunun da diğer sezonlar gibi 16 bölümden oluşması ve iki parça halinde yayınlanması bekleniyor.

Geçtiğimiz ocak ayında yayın hayatına başlayan McMafia ise oldukça ses getiren bir yapım oldu. Aynı adlı kitaptan uyarlanan dizinin yaratıcılığını Hossein Amini ve James Watkins üstleniyor. Dizinin ikinci sezonunun kaç bölümden oluşacağı ise henüz belirsiz.

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

Orange is the New Black | 6. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

Sonraki Yazı

Ozark’ın İkinci Sezon Fragmanı Geldi