Castle Rock | Tanıtım

J.J. Abrams, Stephen King, Sam Shaw ve Dustin Thomason gibi isimlerin yapımcılığını üstlendiği, Hulu’nun yeni bombası Castle Rock 25 Temmuz’da ekran yolculuğuna başladı. İlk sezonu on bölüm olarak planlanan ve ilk etapta üç bölümüyle birden izleyici karşısına çıkan dizi, başarılı kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Dizinin kadrosu adeta yıldızlar geçidi. Başrolde son olarak IT uyarlamasında Pennywise karakteriyle izleme fırsatı bulduğumuz Bill Skarsgård ve American Horror Story: Roanoke’un Matt Miller’ı, André Holland (Henry Matthew Deaver) var.

Skarsgård ve Holland’ın yanı sıra; Melanie Lynskey (Molly Strand), Terry O’Quinn (Dale Lacy) ve Sissy Spacek (Ruth Deaver) gibi daha evvel Stephen King uyarlamalarında rol almış başarılı isimler de yer alıyor.

Kadrosuyla dikkat çeken dizinin konusu da bir o kadar ilgi çekici. Şerif Alan Pangborn’un, hayali bir kasaba olan Castle Rock’ta 1991 yılında, günlerdir kayıp olan 11 yaşındaki Henry Deaver’ı bulmasıyla start alan hikaye; 2018 yılında Shawshank Eyalet Hapishanesi müdürünün intihar etmesi ve ardından hapishanenin yıllardır kullanılmayan bir bölümünde bir başka genç adamın bulunmasıyla ivme kazanıyor.

 

Eda Sivri

Önceki Yazı

American Horror Story: Apocalypse’nin Kadrosuna Sürpriz İsimler Katıldı

Sonraki Yazı

Toplanın! Sherlock’tan Haber Var