Ağustos Ayının En Çok Konuşulan Dizileri Belli Oldu

Ajans Press’in yaptığı araştırmayla Ağustos ayında dizilere ait haber sayıları belli oldu. Yapılan araştırmaya göre Ağustos ayında hakkında en çok haber yapılan dizi 241 haberle Star TV’nin yaz ekranında seyirciyle buluşturup reytinglerde büyük başarı yakaladığı Erkenci Kuş adlı yapım oldu. Dizinin baş rollerinde Demet Özdemir ve Can Yaman yer alıyor.

Listenin ikinci sırasında 180 haberle TRT’nin dönem dizisi, baş rolünde Engin Altan Düzyatan’ın bulunduğu Diriliş-Ertuğrul yer alırken üçüncü sırada hakkında yapılan 157 haberle yine bir Star TV dizisi olan Uğur Yücel, Şükrü Özyıldız ve Melisa Şenolsun’un kadrosunda yer aldığı Nefes Nefese bulunuyor. Bu dizileri sırasıyla Show TV’de yayınlanan Meleklerin Aşkı, Cuma akşamları Fox TV’de yayınlanan 4N1K İlk Aşk, Kanal D’nin durum komedisi Koca Koca Yalanlar takip etti.

Ayrıca DORinsight’in yaptığı yazın favorileri anketi de sonuçlandı. Katılımcıların birçok alanda favorilerini belirlediği araştırmanın sonucuna göre bu yazın favori dizisi Ağustos ayında en çok konuşulan dizi de olan Erkenci Kuş oldu. Katılımcıların %27’sinin oyunu alan diziyi %19 oy oranıyla TRT’de yayınlanan Ege’nin Hamsisi ve %16 oy oranıyla Nefes Nefese takip etti.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

The 100 | 5. Sezon İnceleme | Soruyorum

Sonraki Yazı

Orange is the New Black | 6. Sezon 8. Bölüm İnceleme