Brooklyn Nine Nine 6. Sezonda Fire Veriyor!

Kült komedi dizilerinden olan Brooklyn Nine Nine, beşinci sezon sonunda Fox tarafından iptal edilmişti. Bu kararın ardından dizi hayranları sosyal medyada #Brooklyn99 etiketiyle kampanya başlatmış hatta Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro’nun “Brooklyn Nine Nine bize tam insan karakterleri verdi güzel, güçlü, kusurlu, hassas, görkemli…B99 geri dönmeli”  şeklindeki sözleriyle desteğini de almıştı. Dizi, kampanyanın başarıya ulaşmasıyla iptalin bir gün sonrasında NBC tarafından alınmış ve böylece dizinin 6. sezonda devam edeceği de duyurulmuştu.

2019’da NBC’de prömiyerini gerçekleştirecek dizi için çarşamba  günü dizinin aptal ama akıllı karakteri Gina Linetti yani Chelsea Pretti tarafından hayranlarına bir üzücü haber daha geldi. Pretti Twitter hesabından 6. sezonda Brooklyn Nine Nine’ın yeni sezonun tümünde olamayacağını bildirdi. Pretti sözlerine ‘bu hiç geri dönmeyeceğim anlamına gelmiyor, sapık yüz emoji, kalp emoji.  Gina’yı izleyerek geçirdiğiniz saatler için teşekkürler” diye devam ederek hayranlarının gönlüne bir miktar da su serpti. Chelsea Pretti’nin diziden ayrılmasına ilişkin dizi yapımcılarından Dan Goor, Gina Linetti’yi son görüşümüz olmayacağını kendi Twitter hesabından paylaşarak Gina Linetti karakterinin gitmesine gönüllü olmadıklarını da belirtmiş oldu.

Dizinin hayranları olarak yeni sezonda nasıl bir Brooklyn Nine Nine ile karşılaşacağımız soru işaretleri olsa da tüm engellere rağmen yine koltuklarımızda kahkahalar atacağımızdan şüphemiz yok. Dizinin yeni sezonu ve kadrodaki değişikliklerle ilgili haberleri yakından takip edip paylaşıyor olacağız.

Birsu Çise Toksoy

Önceki Yazı

Better Call Saul | 4. Sezon İncelemesi

Sonraki Yazı

Can Kırıkları | Kurtardığın hayatların katili olmak