Netflix, New York Comic-Con 2018’de Yeni Dizilerinden Duyurular Paylaştı

Dünyanın lider internet eğlence hizmeti Netflix, New York Comic Con’un ilk gününde Chilling Adventures of Sabrina, The Dark Crystal: Age of Resistance, Tepedeki Ev ve The Umbrella Academy gibi korku, gerilim ve öteki dünyalara ait pek çok farklı unsur barındıran yeni yapımlarına ait duyuruları, devasa büyüklükteki “Netflix & Chills” panelinde paylaştı.

Yarın ise Marvel ve Netflix işbirliğinin en sevilen dizilerinden Marvel’s Daredevil’ın yeni sezonla birlikte geri dönüşü sürprizlerle dolu özel bir panelde kutlanacak. Marvel’s Daredevil 3. sezon resmi fragmanı:

Bugün, Josh Horowitz’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen Netflix & Chills panelinde paylaşılan duyurularının detaylarını ise aşağıda bulabilirsiniz:

THE UMBRELLA ACADEMY

Panel katılımcıları: Ellen Page, Emmy Raver Lampman, David Castañeda, Tom Hopper, Aidan Gallagher, Robert Sheehan, Mary J. Blige ve Cameron Britton.

The Umbrella Academy’nin yayın tarihi 15 Şubat 2019 olarak açıklandı. Diziden paylaşılan ilk görseller:

The Umbrella Academy Hakkında:

1989 yılında, aynı günde 43 bebek doğar. Bu olayı açıklanamaz kılan ise söz konusu bebeklerin bir gün öncesinde hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen ve birbiriyle hiçbir alakası olmayan kadınlardan dünyaya gelmesidir. Çok zengin bir sanayici olan Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedisini evlat edinir ve Şemsiye Akademisi’ni kurarak “çocuklarını” dünyayı kurtarmak üzere hazırlar. Fakat her şey planlandığı gibi gitmez. Çocuklar daha yirmi yaşına ulaşmadan aile parçalanır ve her biri bir yana savrulur. Bu çocuklardan hayatta kalan ve artık otuzlu yaşlarında olan altı kişi, Hargreeves’in vefat haberini alınca yeniden bir araya gelir. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya ve Beş Numara; üvey babalarının ölümünün ardındaki gizemi çözmek için birlikte çalışır. Fakat farklı kişilikleri ve yetenekleri onları bir kez daha birbirlerinden uzaklaştırmaya başlar. Yaklaşmakta olan küresel bir kıyamet tehdidi ise işleri daha da zorlaştırmaktadır.

The Umbrella Academy, Gerard Way (My Chemical Romance) tarafından yazılıp Gabriel Bá tarafından çizilen, Dark Horse Comics’in yayınladığı, Eisner ödüllü popüler çizgi romandan uyarlandı. Canlı çekim dizinin oyuncu kadrosunda Ellen Page, Tom Hopper, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, David Castañeda, Aidan Gallagher, Cameron Britton ve Mary J. Blige yer alıyor. Netflix için yapımcılığını ise Universal Cable Productions gerçekleştiriyor. Steve Blackman (Fargo, Altered Carbon) baş yapımcı ve showrunner olarak karşımıza çıkarken, diğer baş yapımcılar Jeff F. King (Hand of God), Bluegrass Television ve Dark Horse Entertainment şirketinden Mike Richardson ile Keith Goldberg olacak. Gerard Way ve Gabriel Bá ise eş baş yapımcılar olarak ekipte yer alacak.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

Panel katılımcıları: (soldan sağa) Roberto Aguirre-Sacasa (Creator/EP), Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Michelle Gomez, Chance Perdomo

Karanlık unsurlarla dolu bol eğlenceli panel sırasında izleyiciler ilk bölümün sürpriz ön gösterimini izleme şansı elde etti. Dizi 26 Ekim’de sadece Netflix’te!

Chilling Adventures of Sabrina Hakkında:

Kiernan Shipka’nın başrolü üstlendiği Chilling Adventures of Sabrina, genç cadı Sabrina’nın korku ve büyü dolu maceralarını karanlık ve esrarengiz bir tonda anlatıyor. Rosemary’nin Bebeği ve The Exorcist gibi kült yapımların ekseninde ilerleyen uyarlama dizide Sabrina bir taraftan kendisini, ailesini ve insanlığı tehdit eden kötücül varlıklara karşı savaşırken, bir taraftan da yarı insan yarı cadı olarak bir denge yakalamaya çalışıyor.

Riverdale dizi sorumlusu ve Archie Comics CCO’su (Chief Creative Officer) Roberta Aguirre-Sacasa dizinin senaryosunu kaleme alırken, yürütücü yapımcı kadrosunda Greg Berlanti, Sarah Schechter, Archie Comics CEO Jon Goldwater ve Lee Toland Krieger ile birlikte görev yapıyor.

Warner Bros. Berlanti Productions imzasını taşıyan dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ise şöyle: Kiernan Shipka, Miranda Otto, Lucy Davis, Ross Lynch, Michelle Gomez, Chance Perdomo, Jaz Sinclair, Richard Coyle, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Abigail Cowen, Lachlan Watson, Bronson Pinchot and Gavin Leatherwood.

TEPEDEKİ EV

Dizi tutkunları Boynu Bükük Kadın hayaletini kanlı canlı bir şekilde ilk defa görme fırsatı yakaladı. 10 ayrı Boynu Bükük Kadın hayaleti sahnede karanlıklar içinden belirdi, ortada toplanarak izleyicilerin arasında karıştı. İzleyicileri New York’ta gerçekleşen ilk bölüm sürpriz ön gösterim etkinliğine davet etti.

Panel katılımcıları: Michiel Huisman, Elizabeth Reaser, Carla Gugino, Henry Thomas, Kate Siegel, Oliver Jackson-Cohen, Victoria Pedretti

Tepedeki Ev Hakkında:

Tepedeki Ev, Amerika’nın en ünlü perili evinde büyüyen beş kardeşi anlatan, Shirley Jackson’ın aynı adlı büyük beğeni toplayan romanının modern bir uyarlaması. Artık birer yetişkin olan kardeşler, en küçük kız kardeşlerinin intiharının ardından tekrar bir araya gelir. Bu intihar, onları geçmişlerindeki korkularla yüzleşmeye zorlar. Bu korkuların bir kısmı kendi zihinlerinde olsa da bir kısmı simge hâline gelmiş Tepedeki Ev’in gölgelerinde saklanmaktadır. Mike Flanagan (Hush, Oculus, Gerald’s Game) yazıp yönettiği Tepedeki Ev, ürpertici bir hikaye ile harmanlanmış karmaşık bir aile draması olarak karşımıza çıkıyor.

Dizinin yürütücü yapımcılığını Flanagan,Trevor Macy Justin Falvey ve Darryl Frank üstleniyor. Yürütücü yapımcılar arasında bulunan Meredith Averill ise aynı zamanda yardımcı dizi sorumlusu olarak görev alıyor. Tepedeki Ev tüm dünya ile aynı anda 12 Ekim, Cuma Netflix’te gösterime girecek.

Nisan Gürbüz

Önceki Yazı

Gotham’ın final sezonundan ilk tanıtım yayınlandı

Sonraki Yazı

New York Comic-Con’a Marvel’s Daredevil ekibi damga vurdu