Türk dizilerinden erken final kararları

Her sene olduğu gibi bu sene de birçok dizi büyük iddalarla yayın hayatına başladı. Fakat bazı diziler reytinglerde umduğunu bulamayınca erken final kararları bir bir gelmeye başladı. Geçtiğimiz hafta Fox TV’nin Hatice Arslan, Pınar Deniz ve Berk Cankat’ın baş rollerinde yer aldığı Bir Deli Rüzgar dizisi erken finalle ekranlara veda etmişti.

Kanal D’nin Tolgahan Sayışman, Esra Bilgiç Töre ve Hazal Subaşı’nın önemli rollerde yer aldığı dizisi Bir Umut Yeter için de erken final kararı alınmıştı. Dizi ilk olarak perşembe akşamı yayınlanmış, reytingleri istenen düzeyde gelmeyince cumartesi gününe kaydırılmıştı. Fakat aynı gün yayınlanan Erkenci Kuş ve Yeni Gelin dizileri arasında varlık gösteremeyen Bir Umut Yeter yerini Kanal D’nin yeni dizisi İkizler Memo-Can‘a bıraktı.

Açıklanan son erken final kararıysa ATV’den geldi. Üç hafta önce yayın hayatına başlayan Can Kırıkları dizisi için dördüncü bölümde final kararı alındı. Funda Eryiğit, Hande Doğandemir, Seçkin Özdemir, Alican Yücesoy ve Özgür Çevik gibi isimleri buluşturan dizi iki kadın polisin hikayesini anlatıyordu.

Miray Daner, Sanem Çelik, Tolga Tekin ve Mert Yazıcıoğlu’nun başlıca rollerde olduğu ve gerçek bir hayat hikayesine dayanan Kanal D’nin Bir Litre Gözyaşı adlı dizisi için de final kararı alınacağı söyleniyor. Ancak dizinin reytinglerde az da olsa haftadan haftaya yükselmiş olması nedeniyle kanalın final için karar vermekte zorlandığı yönünde haberler var.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Surviving R. Kelly belgeseli The Lifetime’da yayınlanacak

Sonraki Yazı

Riverdale S03B04’ten tanıtım ve görseller yayınlandı